STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3 4 5 6    »

Szynobusem do Dąbroszyna - 06.03.2019r.

Wraz z nadejściem marca ruszamy po przygodę. Chętni spotykają się w sobotę 06.03.2019r. na stacji PKP w Bogdańcu. Zbiórka o godzinie 9:45. Pociąg w kierunku Kostrzyna odjeżdża wg planu o godz. 10:00.

W Dąbroszynie zwiedzamy tereny przyległe do pałacu ( pałac z zewnątrz): ogród dolny i górny, kościół wewnątrz i mauzoleum (kryptę) byłych właścicieli pałacu, Świątynię Cecylii ( z widokiem na zabudowania folwarczne), odwiedzamy Bibliotekę Publiczną w Dąbroszynie, gdzie odpoczywamy i możemy otrzymać pieczątkę do naszych książeczek.

Powrót zależy od uczestników i pogody:

- wyjazd z Dąbroszyna 13:49 i przyjazd do Bogdańca o 14:10,

- wyjazd z Dąbroszyna 15:08 i przyjazd do Bogdańca o 15:28.

Sprawdź obowiązkowo legitymację. Chcesz podróżować ze zniżką, musisz mieć przy sobie ważną legitymację szkolną.

Koszty biletów w obie strony: ugowy 5,16zł x 2 = 10,32/ 10,40 zł oraz normalny 8,20zł x 2 = 16,40zł.

Rodzice!
Opiekun Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" w Bogdańcu prosi o bezpośrednią informację od  Rodzica o uczestnictwie dziecka w wycieczce.

Biorąc udział w wycieczce, uczestnik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i bezpłatne wykorzystanie materiałów audiowizualnych ze swoim udziałem w celach promocyjnych PTTK. Udział w rajdzie oznacza akceptację regulaminu.

       Opiekun Szkolnego Koła PTTK  „Podróżnik”  Jadwiga Sobolewska ( telefon kontaktowy znany Rodzicom)

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej pt. "Z PTTK wędrownym szlakiem"

W środę 20.03.2019r. odbyła się uroczystość z okazji XX - lecia Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej. Program uroczystości wzbogacony został o ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. Nagrody otrzymały: Ala Koniec i Marzenka Okulik z kl. IIb oraz Dagmara Kuświk z kl. VI.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu!


XXVIII RAJD PTTK POWITANIA WIOSNY - ZAPRASZAMY 23.03.2019

XXVIII RAJD PTTK POWITANIA WIOSNY - ZAPRASZAMY 23.03.2019

WYJAZD Z BOGDAŃCA! SOBOTA 23.03, GODZ. 07:20 - PRZYSTANEK PKS (JAK ZAWSZE).

PROGRAM:
*Biedrzychowice Dolne: przejście ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą Dolina Szyszyny i zwiedzenie kościoła romańskiego z XIII wieku z przewodnikiem Marianem Motylem
*Meta przy siedzibie Koła PTTK „Włóczęga” w Jasieniu: turystyczny posiłek (grochówka), ognisko (prowiant we własnym zakresie); konkursy sprawnościowe, weryfikat odznak turystyki
kwalifikowanej; znaczki rajdowe.


*Spacer po Jasieniu z krajoznawcą Zbigniewem Kasprzakiem
Prowadzący: Zbigniew Rudziński i Barbara Szczepańska

UWAGA! Odjazd autokarów o godz. 8.00 z Gorzowa Wlkp. z parkingu przy hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów. Prosimy o przybycie 10 minut wcześniej. Powrót ok. godz.18.00.
ZAPISY u opikuna SK PTTK W Bogdańcu oraz drogą e-mailową: oddzial_pttk_gorzow@wp.pl (kontakt - Hanna Rudzińska tel. 502 085 707 w godz. 16-19).
Każdego uczestnika rajdu prosimy o wsparcie (60 zł) działalności statutowej naszego Oddziału PTTK. Nasze konto: 55 1140 2017 0000 4302 1092 5982. Tytuł wpłaty: „darowizna na cele
statutowe PTTK”. Liczba miejsc ograniczona (2 autokary), więc obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Rajdzie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Opiekunowie grup szkolnych powinni posiadać apteczkę i listy uczestników. Rajdu podpisane przez dyrektora szkoły. Przy zgłoszeniach grupowych - jeden opiekun na 10 osób. Zabrania się uczestnictwa w rajdzie po spożyciu alkoholu oraz spożywania alkoholu w trakcie rajdu.
Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkody
powstałej w mieniu lub na osobie uczestnika. Biorąc udział w Rajdzie, uczestnik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i bezpłatne wykorzystanie materiałów audiowizualnych ze
swoim udziałem w celach promocyjnych PTTK. Udział w rajdzie oznacza akceptację regulaminu rajdu. Uczestnikom życzymy słonecznej pogody, miłych wrażeń turystycznych i dobrego
wypoczynku.

ORGANIZATORZY: Odzdział PTTK Ziemi Gorzowskiej

Podróże w Nowym Roku 2019 rozpoczynamy z Meksykanami.

Mariachi w naszej szkole.

Niesamowite wydarzenie w pierwszy piątek 2019 roku: instrumenty muzyczne, stroje typowe tylko dla mariachi i muzyka meksykańska u nas w Bogdańcu. Czy wiecie, że najkrótsza obecnie podróż do Ameryki (z Madrytu przez ocean ...... jaki? na  "nowy ląd ") trwa min 11 godzin !?!

Nasza Mała Ojczyzna - rajd pieszy 10.11.2018r.

                    Nasze bogdanieckie PTTK także uczestniczyło w obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z biało-czerwoną wyruszyliśmy przez piękne i fascynujące lasy Nadleśnictwa Bogdaniec do Łupowa. Naszym przewodnikiem był pan Przemysław Markowski, tata Paulinki i Dawida, który wcześniej sprawdził trasę i sprawnie przeprowadził nas przez zakamarki leśne. Dziękujemy bardzo za poświęcony nam czas i chęć ukazania młodemu pokoleniu uroków naszej "Małej Ojczyzny". Pan Dariusz Koniec, tata Ali i Igora, sprawił nam wielką niespodziankę, tzn. przywiózł dla nas wszystko niezbędne przy ognisku. Czuliśmy się jak goście przy zastawionym stole.

Niech żyją nasi Rodzice!!!

Towarzyszami naszej wędrówki były wyrozumiałe i cierpliwe mamy: pani Koniec, p. Seremak, p. Grzegorczyk,   p. Piasecka i p. Kulesza. Niech trwa wiecznie ich bezgraniczna cierpliwośc i wiara w naszą przyszłość. Nasze małe i większe kroki, nasz upór w dotarciu do celu  wzbudzają w nich zawsze radość, zachwyt i nadzieje.

To my budujemy przyszłość, to my tworzymy naszą Polskę.

Myślimy już o następnej wyprawie, która odbędzie się najprawdopodobniej 8 grudnia. Będziemy w kontakcie.... .

Pozdrawiamy wszystkich uczestników i do zobaczenia!
Opiekun SK PTTK "Podróżnik"- J. Sobolewska

20.10 - Dzień Krajobrazu na szlaku Łagowskiego Parku Krajobrazowego

Sobota - 20 października 2018r. Dzień Krajobrazu.

W Dniu Krajobrazu, ustanowionym przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, udaliśmy się (ponad 100 turystów) do Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. Teren parku i rezerwatu „Buczyna Łagowska” udostępniono podróżnikom dzięki życzliwości Dowódcy Poligonu w Wędrzynie i Nadleśnictwu Sulęcin.

Trasa 12-sto kilometrowego rajdu wiodła poprzez unikalne bukowe lasy (68% powierzchni), brzegami jezior na szczyty góry Gorajec (211 m n.p.m.) i góry Bukowiec (najwyższej w woj. Lubuskim - 227 m n.p.m.).

Czatownia w zasięgu ręki

Wtorkowym zajęciom sprzyjała piękna pogoda, więc długo nie zwlekając wybraliśmy się leśnym szlakiem do Czatowni. Nowi członkowie naszego szkolnego koła, Julka, Emilka, Kuba i Bartek nie chcieli słyszeć o pozostaniu w murach szkoły i zgodnie wybrali kilkukilometrową wycieczkę do tej tajemniczej "chatki" . Nie wszyscy mieszkańcy Bogdańca znają to urokliwe miejsce.

Sobotni rajd PTTK szlakiem Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego

Spotykamy się 20.10.2018r. o godzinie 8:50, jak zawsze na przystanku PKS. Autokar podąża z Gorzowa Wlkp. z grupą podróżników, wiadamy i jedziemy w kierunku Łagowa. 

Proszę o punktualne przybycie.

opiekun SK PTTK "Podróżnik" Jadwiga Sobolewska

Szlakiem Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego -20.10.2018r.

Planujemy wybrać się na wycieczkę szlakami Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. Rajd objęli swoim patronatem Przewodniczący Rady Programowej Zespołów Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego – Piotr Głuchowski oraz Regionalny Konserwator Przyrody – Józef Kruczkowski. 

Opiekun Szkolnego Koła PTTK "Podróznik" czeka na zgłoszenia.

"Co się odwlecze, to nie uciecze" -sobota 22 września

Bogdaniecki pieszy rajd: Bogdaniec - wieża widokowa w Motylewie - leśniczówka "Koliba" w Motylewie/ ognisko - Bogdaniec uważamy za zakończony.  Naszym przewodnikiem był podleśniczy Jan Koniec z leśnictwa Białcz (nadleśnictwo Bogdaniec) oraz pan Przemysław Markowski (tata Dawida i Pauliny z klasy V).

Dziękujemy serdecznie obu panom za poświęcony  nam czas. Ku naszemu zaskoczeniu dołączyła do nas nasza pani Małgosia Reks.

Podczas wymarszu postraszył nas troszeczkę deszcz, ale ustąpił i pozwolił nam całą trasę przebyć bez dodatkowych klopotów. Z wieży widokowej rozpościerał się przepiękny widok na całą okolicę. Dostrzec można było kominy w Kostrzyniu, wiatraki koło Ośna Lubuskiego, no i oczywiście Nowiny Wielkie jak na dłoni w całej okazałości. Przy ognisku złożyliśmy życzenia panu Janowi, który od nas otrzymał na pamiątkę kapelusz "Indiana Joens", od wnucząt tajemnicze pudeło "szczęśliwego emeryta" i czapeczkę letniego plażowicza. Najważniejsze..... był zaskoczony całą "AKCJĄ ".

Wszyscy czuli niedosyt pieszego marszu i stwierdzili, że wracamy dalej "na  nogach". Pierwszy raz z nami wybrał się Oskar Onyśko i o dziwo, poradził sobie wspaniale z całą trasą.

I tym oto sposobem dotarliśmy do miejsca startu, pokonawszy 15 km na pieszo ...................................., a mieliśmy przejść tylko 9km. Nieprawdopodobne ..........

Opiekun SzK PTTK "Podróżnik"  J. Sobolewska

 

«   1 2 3 4 5 6    »