STRONA GŁÓWNA
  • .
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3 4 5 6    »

Podróże w Nowym Roku 2019 rozpoczynamy z Meksykanami.

Mariachi w naszej szkole.

Niesamowite wydarzenie w pierwszy piątek 2019 roku: instrumenty muzyczne, stroje typowe tylko dla mariachi i muzyka meksykańska u nas w Bogdańcu. Czy wiecie, że najkrótsza obecnie podróż do Ameryki (z Madrytu przez ocean ...... jaki? na  "nowy ląd ") trwa min 11 godzin !?!

Nasza Mała Ojczyzna - rajd pieszy 10.11.2018r.

                    Nasze bogdanieckie PTTK także uczestniczyło w obchodach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z biało-czerwoną wyruszyliśmy przez piękne i fascynujące lasy Nadleśnictwa Bogdaniec do Łupowa. Naszym przewodnikiem był pan Przemysław Markowski, tata Paulinki i Dawida, który wcześniej sprawdził trasę i sprawnie przeprowadził nas przez zakamarki leśne. Dziękujemy bardzo za poświęcony nam czas i chęć ukazania młodemu pokoleniu uroków naszej "Małej Ojczyzny". Pan Dariusz Koniec, tata Ali i Igora, sprawił nam wielką niespodziankę, tzn. przywiózł dla nas wszystko niezbędne przy ognisku. Czuliśmy się jak goście przy zastawionym stole.

Niech żyją nasi Rodzice!!!

Towarzyszami naszej wędrówki były wyrozumiałe i cierpliwe mamy: pani Koniec, p. Seremak, p. Grzegorczyk,   p. Piasecka i p. Kulesza. Niech trwa wiecznie ich bezgraniczna cierpliwośc i wiara w naszą przyszłość. Nasze małe i większe kroki, nasz upór w dotarciu do celu  wzbudzają w nich zawsze radość, zachwyt i nadzieje.

To my budujemy przyszłość, to my tworzymy naszą Polskę.

Myślimy już o następnej wyprawie, która odbędzie się najprawdopodobniej 8 grudnia. Będziemy w kontakcie.... .

Pozdrawiamy wszystkich uczestników i do zobaczenia!
Opiekun SK PTTK "Podróżnik"- J. Sobolewska

20.10 - Dzień Krajobrazu na szlaku Łagowskiego Parku Krajobrazowego

Sobota - 20 października 2018r. Dzień Krajobrazu.

W Dniu Krajobrazu, ustanowionym przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, udaliśmy się (ponad 100 turystów) do Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. Teren parku i rezerwatu „Buczyna Łagowska” udostępniono podróżnikom dzięki życzliwości Dowódcy Poligonu w Wędrzynie i Nadleśnictwu Sulęcin.

Trasa 12-sto kilometrowego rajdu wiodła poprzez unikalne bukowe lasy (68% powierzchni), brzegami jezior na szczyty góry Gorajec (211 m n.p.m.) i góry Bukowiec (najwyższej w woj. Lubuskim - 227 m n.p.m.).

Czatownia w zasięgu ręki

Wtorkowym zajęciom sprzyjała piękna pogoda, więc długo nie zwlekając wybraliśmy się leśnym szlakiem do Czatowni. Nowi członkowie naszego szkolnego koła, Julka, Emilka, Kuba i Bartek nie chcieli słyszeć o pozostaniu w murach szkoły i zgodnie wybrali kilkukilometrową wycieczkę do tej tajemniczej "chatki" . Nie wszyscy mieszkańcy Bogdańca znają to urokliwe miejsce.

Sobotni rajd PTTK szlakiem Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego

Spotykamy się 20.10.2018r. o godzinie 8:50, jak zawsze na przystanku PKS. Autokar podąża z Gorzowa Wlkp. z grupą podróżników, wiadamy i jedziemy w kierunku Łagowa. 

Proszę o punktualne przybycie.

opiekun SK PTTK "Podróżnik" Jadwiga Sobolewska

Szlakiem Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego -20.10.2018r.

Planujemy wybrać się na wycieczkę szlakami Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. Rajd objęli swoim patronatem Przewodniczący Rady Programowej Zespołów Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego – Piotr Głuchowski oraz Regionalny Konserwator Przyrody – Józef Kruczkowski. 

Opiekun Szkolnego Koła PTTK "Podróznik" czeka na zgłoszenia.

"Co się odwlecze, to nie uciecze" -sobota 22 września

Bogdaniecki pieszy rajd: Bogdaniec - wieża widokowa w Motylewie - leśniczówka "Koliba" w Motylewie/ ognisko - Bogdaniec uważamy za zakończony.  Naszym przewodnikiem był podleśniczy Jan Koniec z leśnictwa Białcz (nadleśnictwo Bogdaniec) oraz pan Przemysław Markowski (tata Dawida i Pauliny z klasy V).

Dziękujemy serdecznie obu panom za poświęcony  nam czas. Ku naszemu zaskoczeniu dołączyła do nas nasza pani Małgosia Reks.

Podczas wymarszu postraszył nas troszeczkę deszcz, ale ustąpił i pozwolił nam całą trasę przebyć bez dodatkowych klopotów. Z wieży widokowej rozpościerał się przepiękny widok na całą okolicę. Dostrzec można było kominy w Kostrzyniu, wiatraki koło Ośna Lubuskiego, no i oczywiście Nowiny Wielkie jak na dłoni w całej okazałości. Przy ognisku złożyliśmy życzenia panu Janowi, który od nas otrzymał na pamiątkę kapelusz "Indiana Joens", od wnucząt tajemnicze pudeło "szczęśliwego emeryta" i czapeczkę letniego plażowicza. Najważniejsze..... był zaskoczony całą "AKCJĄ ".

Wszyscy czuli niedosyt pieszego marszu i stwierdzili, że wracamy dalej "na  nogach". Pierwszy raz z nami wybrał się Oskar Onyśko i o dziwo, poradził sobie wspaniale z całą trasą.

I tym oto sposobem dotarliśmy do miejsca startu, pokonawszy 15 km na pieszo ...................................., a mieliśmy przejść tylko 9km. Nieprawdopodobne ..........

Opiekun SzK PTTK "Podróżnik"  J. Sobolewska

 

Nad Morzem Czarnym ....... wspomnienia z Bułgarii

Trasa wiodła przez Polskę, Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. Nie sposób opisać wszystkiego co przeżyliśmy i widzieliśmy, ale na pewno zasmakowaliśmy długiego oczekiwania na przejściach granicznych. Nasi rodzice wiedzą co to znaczy, a dla nas było to coś nowego i przerażającego. Długie i cierpliwe czekanie ...............

Bez końca i do woli korzystaliśmy z kąpieli morskiej, a Morze Czarne rozpostarło przed nami wszystkie swoje uroki. Nocne spacery po Obzorze i dzienne buszowanie po sklepikach umilało nam pobyt, wycieczka do Neseberu i na Przylądek Kaliakra urozmaicił nam czas. Niestety, ale ze względu na zmianę pogody i burzę nie udał się nam rejs pirackim statkiem. Nie pozwolono nam wypłynąć w morze z portu w Warnie.

A oto i MY i nasz opiekun, twórca bogdanieckiego Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik", pani Jagoda.

Biwak w Mościcach - 19/20.06.2018r.

                                               Pierwszy nocleg grupy PTTK i na pewno nie ostatni.

Pani Jagoda przygotowała nas teoretycznie na survivalowe warunki, ale mimo to miny mieliśmy nachmurzone i "nietęgie"- zaskoczenie totalne. No cóż,"słowo się rzekło, kobyłka u płotu. 

Tak, była to "sztuka przetrwania w ekstremalnych warunkach", z którą sobie wspaniale poradziliśmy. Opornie nam szło mycie się tylko w misce i tylko w zimnej wodzie. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.................., "dla chcącego nic trudnego". Na zupę wiele osób miało "długie zęby", ale wszystkiego było pod dostatkiem. Naszym przewodnikiem i "męską ręką" był prezes Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej, pan. Zbyszek Rudziński. Poszedł spać do "domku na drzewie", gdyż nasze "rajcowanie" nie wpłynęło kojąco na Jego chęć zmrużenia oka i snu. devil

Ognisko trwało do 2 w nocy i nawet późniejszy, nocny alarm straży pożarnej nie wybudził nas ze snu. Wspólne poranne śniadanie smakowało - samoobsługa, każdy przygotowywał sobie sam.yes Na pewno głodni nie chodziliśmy, a drugiego dnia z niecierpliwością czekaliśmy na II danie: pachnące ziemniaczki z kotletem i surówką, które dowiozła nam mama Mai Paterek. Pierwszego dnia wybraliśmy się nad Jezioro Wielkie. Trasa liczyła ponad trzy kilometry (razem, w obie strony 7km -7pkt) przez pola i las, gdzie pan Rudziński pokazał nam pozostałość po trakcie, którym podążały dyliżanse na trasie Królewiec - Sulęcin - Achen w Niemczech. Nad jeziorem napiliśmy się prawdziwej żródlanej wody ze "Żródła mądrości" i próbowaliśmy namówić, bez skutku, naszych opiekunów na kąpiel. Ale twarde "sztuki" z tych kobiet.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Mościce i poznaliśmy odległą historię tej miejscowości. Nad stawem nieomieszkaliśmy zrobić sobie wspólne zdjęcie pod pomnikiem przyrody, dębem szypułkowym - piękny okaz (turysta przyrodnik - 3pkt). Będzie czym się pochwalić we wrześniu na lekcji przyrody.

Dziękujemy pani Edycie Koniec, Katarzynie Klonowskiej i p. Jagodzie za opiekę i troskę. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy nas "przetransportowali" i pomogli w zorganizowaniu survivalowej wyprawy.  Udowodniliśmy, że potrafimy sobie ze wszystkim poradzić. I tacy będziemy zawsze!!!!! Nieustraszeni!!!!!!

"Kamień Moritza" i Dolina Postomii

W czerwcowy, sobotni  ranek wyjechaliśmy w kierunku Lemierzyc ( kierunek Słubice), by tam dotknąć i stanąć "oko w oko" z Głazem narzutowym "Kamień Moritza", przemaszerować Szlakiem Dzięcioła i Doliny rzeki Postomii, by "musnąć" stopą chociażby część Parku Krajobrazowego "Ujścia Warty".

Zbierający punkty na odznakę Turysta Przyrodnika mogłi zdobyć aż 18 pkt:

- Rezerwat przyrody "Lemierzyce"-5pkt,
- Dolina Postomii - 5pkt,
- pomnik przyrody "Kamień Moritza" - 3pkt,
- Park Krajobrazowy "Ujścia Warty" (obszar Natura 2000) - 5pkt.

Zdjęcia zastąpią każdy słowny opis ..................................................

«   1 2 3 4 5 6    »