STRONA GŁÓWNA
  • .
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3 4 5 6    »

Klasy 1a i 1b w Mniszkach - warsztaty wikliniarskie

Wycieczka klasowa klas pierwszych odbyła się 22.05.2018r. Zadowolenie  i żywiołowość naszych maluchów mogły obserwować także diwe mamy, które wybrały się z grupą, by służyć pomocą ................. dziękujemy  p.Jastrzębskiej i p.Olejnik. Mniszki to Centrum Regionalne i Przyrodnicze mające m. in. na celu ocalić od zapomnienia zawody ginące i te, których już nie ma. Cenne przedmioty naszych dziadków i pradziadków są umiejętnie zabezpieczane, chronione i udostępniane zwiedzającym. Wybraliśmy warsztaty wikliniarskie ...................... efekt naszych prac i zajęć przywieźliśmy do domu, by pokazać Rodzicom. Obserwowaliśmy i dotykaliśmy, wąchaliśmy i zginaliśmy ................... wszystko w naturze, by jak najwięcej zapamiętać.

Bajkowy Park Mużakowski

 

 

Sobota 19.05.2018r. Wszyscy śpią słodko, a my już o 6:55 na przystanku PKS oczekiwaliśmy na autor. Podróż była męcząca ....... 230km do Łęknicy ( nieopodal przejścia granicznego w miejscowości Przewóz), ale było warto. Ujrzeliśmy coś wyjątkowego, coś przepięknego!!!!!! Ujrzeliśmy niewielką część parku zajmującego 728 ha powierzchni po obu stronach rzeki Nysy Łużyckiej, który od roku 2004 znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Granice przekraczaliśmy na terenie parku, mostem - mosteczkiem na Nysie Łużyckiej.

A oto nasze wspomnienia!

Wąwozami Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego - 21.04.2018

Wielkie brawa dla najmłodszych!!

Tym razem w pieszej wycieczce wzięło udział aż 6 pierwszoklasistów: Ala i Maja oraz Karol, Filip, Krzysiu i Damian. Zdjęcia opowiedzą o wszystkim co widzieliśmy i przeżyliśmy.

Trzynastego w kwietniowy piątek !!!

Tylko śnieg i deszcz może nas zatrzymać w klasie. Przy słonecznej pogodzie "myszkujemy" po pagórkach i lesie w pobliżu szkoły. Ciekawe ukształtowanie terenu naszego Bogdańca sprzyja ciekawym, pieszych wędrówkom. Z jednej strony pagórki i lasy, a z drugiej łąki i tereny nadwarciańskie. Większa część gminy Bogdaniec leży na obszarze Pradoliny Toruńsko- Eberswaldzkiej, przebiegającej w kierunku wschód - zachód, osiągającej pod Gorzowem Wielkopolskim szerokość 22 km. Część północna Gminy Bogdaniec to teren górzysty, południowa to teren równinny z licznymi kanałami, przecinającymi żyzne pola. Nie ma w zachodniej Polsce drugiej Gminy o tak odmiennych krajobrazach.

"Kiedy w piątek słońce swieci..."

Piątkowe zajęcia PTTK dla najmłodszych - 06 kwietnia 2018r.

Tak jak sugerują słowa piosenki turystycznej "Kiedy w piątek słońce świeci, serce.....", tak i grupa najmłodzsych  oragnizuje sobie  wymarzony, pozalekcyjny, pozimowy wypad do lasu.

Energia rozpiera wszystkich co widać na zdjęciach.

Byliśmy w Kłopocie - 24.03.2018

Najważniejsze, że byliśmy razem. Zobaczyliśmy miejsca nieznane nam i bardzo ciekawe. W Kłopocie, czyli miejscowości Kłopot (gm. Cybinka) odwiedziliśmy Muzeum Bociana Białego i zdobyliśmy dużo nowej wiedzy o życiu i zwyczajach  tego ptaka. Po wysłuchaniu informacji przekazanych nam przez pracownika Krzesińskiego Parku Krajobrazowego potrafimy  już odpowiedź na pytania:

- czy bociany wracają co roku do tego samego gniazda?
- czy bociany łączą się w pary na całe życie?
- ile lat żyje bocian i do jakiej wysokości dorastają dorosłe osobniki?
- ile jaj składa samica bociana, co ile dni oraz dlaczego tylko 2 lub 3 młodych ptaków wychowuje się w gnieździe?
- jak to jest z tymi żabami? czy naprawdę bocian zjada żaby?
- co takiego organizowane jest w Libanie (REKSIO) i dlaczego? itd.

Po wizycie w muzeum udaliśmy się nad rzekę Odrę, z brzegu której widać było miasto po stronie niemieckiej, a mianowicie Eisenhüttenstadt. Naszym następnym niezwykłym punktem pieszej wędrówki był most na rzece, a raczej jego niezwykła pozostałość.

Czy widziałeś most do połowy rzeki????  Czy widziałeś nieistniejącą już miejscowość Szydłów, która po ponad 1000 latach uległa wszechwładnej potędze przyrody?

Dalsze relacje oddadzą nam zdjęcia..................... patrz i zazdrość nam!!

Wyniki Etapu Rejonowego Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę

Znamy już laureatów etapu rejonowego XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego„Poznajemy Ojcowiznę”. W czwartek 15 marca 2018 w siedzibie Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej zostały wręczone nagrody uczestnikom Konkursu. Naszą szkołe reprezentowała Krysia Berlińska, a jej starania uwieńczone zostały sukcesem i zakwalifikowaniem się do etapu wojewódzkiego. Ogromny sukces naszej koleżanki przynosi chwałę bogdanieckiemu PTTK "Podróżnik" i naszej szkole.

Najciekawsze prace:

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

*„Mała wieś z wielką duszą” – autorka Nikola Jaster
*„Błota Warciańskie. Skrawek naszej małej Ojczyzny” – autorki Maria Martin i Anna Martin
Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Krzeszycach –- opiekun prac Pani Iwona Sobków

*„Moje wędrówki wokół Gorzowa Wlkp.” – autorka Krystyna Berlińska
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Bogdańcu opiekun pracy Pani Grażyna Kozłowska

 

Z niecierpliwością czekamy na wyniki etapu wojewódzkiego. 

Spotkanie z piosenką turystyczną 13.01.2018

W sobotę 13 stycznia o godzinie 10:00 spotkaliśmy się w naszej szkole z panem Hubertem Reks, który wprowadza nas w świat piosenki turystycznej. To spotkanie jest jak mała przygoda w zasięgu ręki ................  nie musimy nigdzie wyjeżdżać, by przenieść się w świat podróży.

Bardzo mroźny poranek nie zachęcił młodzieży do spotkania. Pan Hubert z wyrozumiałością przyjął naszą "liczebność" i umilił nam czas śpiewem przy gitarze. Hania i Marcel  namówili nas jeszcze na wspólne wyjście do lasu, jednak po pół godzinie zgodnie zrezygnowaliśmy i powróciliśmy do domów. Było okrutnie zimno. Nie tym razem .......

Wiedza to potęga - odwiedziny w gorzowskiej cerkwi prawosławnej

                                                        25 listopada 2017 - Gorzów Wlkp., ul. Kostrzyńska 2
Dziękujemy ks. Jarosławowi Szmajda za spotkanie i poświęcony nam czas. Wraz z nami gościł w cerkwi także nasz proboszcz ks. G.Stożek. To był piękny widok - dwóch duchownych różnych wyznań podaje sobie ręke, wita się z uśmiechem i pozdrawia nas.  Coraz częściej napotykamy na dzieci i młodzież z innych państw, wyznających inną religię, uczących się z nami w szkole. By ich rozumieć, powinniśmy posiadać więcej wiedzy. Wiedza to potęgą.

Tym razem  PANI NATURA  nie była dla nas łaskawa: pochmurno, zimno i deszcz. Na dworcu PKP w Bogdancu, ku zaskoczeniu pani Ani i Jagody, podróżnicy stanęli prawie w komplecie. SZESNASTU  WSPANIAŁYM nie straszna była pogoda ...............  podróże kształcą, przygoda czeka, nowe i nieznane przyciąga.

Młodzież otrzymała zadanie sporządzić zapiski, notatki, ewentualnie reportaż. Cierpliwie czekamy na ich treść,a najciekawszy tekst zamieścimy na naszej stronie.

Muzeum Woldenberczyków 11.11.2017

Uczciliśmy Święto Niepodległości złożeniem zniczy przy tablicy ku czci  żołnierzy polskich - oficerów więzionych w obozie  jenieckim Oflag II c na obrzeżach Dobiegniewa, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Woldenberczyków. Na 17 hektarach obozu więziono w okresie II wojny światowej ok. 6 700 żołnierzy/ oficerów polskich. W muzeum mieliśmy możliwość obejrzeć wiele pamiątek z tego smutnego okresu historii naszego kraju oraz posłuchać opowieści i relacji związanych z tym miejscem. Obecnie oglądamy tylko namiastkę, kilka budynków pozostałych po tym wielkim obozie.

Kolejnym etapem naszej wyprawy była oczywiście piesza wędrówka, tym razem trasą Słonów - Radowo. Dwanaście km naszego dreptania zakończyliśmy w Nadleśnictwie Smolarz, skąd autokarem powróciliśmy do Gorzowa Wlkp. na miejsce zbiórki.

«   1 2 3 4 5 6    »