STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3 4 5 6    »

Piątek "trzynastego "

W piątek 13 października, po lekcjach, wybraliśmy się na 1,5 godzinny spacer po naszym Bogdańcu. Tym razem celem naszej wędrówki był dworzec PKP znajdujący się nieopodal Biblioteki Publicznej i siedziby Koła Łowieckiego "Jeleń". W tym budynku "dawno, dawno temu" znajdowała się szkoła podstawowa ..... teraz to już odległa historia. Na dworcu kolejowym najlepszą znajomością kierunków wykazał się Maks Seremak, bez wahania wskazał kierunek Gorzów Wlkp. i Kostrzyn/O.

Brawo pierwszoklasisto!

Czy byłeś w cerkwi?

Na takie i inne pytania znajdziesz odpowiedź na naszej wycieczce do Gorzowa Wlkp., która odbędzie się 25.11.2017r.

Ksiądz proboszcz Gabriel Stożek chętnie przyjął propozycje takiego tematu naszej wyprawy. Razem z nami będzie uczestniczył w wizycie w cerkwi na ul. Kostrzyńskiej 2.

Plan wycieczki:
- stacja PKP w Bogdańcu, zbiórka g. 8:50,
- odjazd pociągu o g. 9:05 ,
- dojazd do Wieprzyc  ok. 9:15 i piesza wędrówka
w kierunku cerkwi na ul. Kostrzyńskiej 2,
- spotkanie z księdzem proboszczem Parafii Prawosławnej planowane na g. 10:00-10:15, pokaz
 i opowiadanie, zwiedzanie,pobyt do max g. 12:30,
- przejscie piesze na dworzec główny PKP w Gorzowie Wlkp., planowy odjazd pociagu  g.14:30,
-planowy powrót do Bogdańca o godz. 14:44.

         Koszty: bilet ulgowy - 2 x 2,52 zł (5,04zł), normalny 2 x 4zł (8zł). Na dworcu głównym toaleta płatna. Przygotować drobne monety.

        OBOWIĄZKOWO ZABRAĆ WAŻNĄ LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ. Zapominalscy płacą pełną cenę biletu, jeżeli nie wezmą ze sobą dokumentu lub nie dopilnują daty jego ważności. Sprawdź!!

                                       

 Opiekun Szkolnego Koła PTTK „Podróżnik”- Jadwiga Sobolewska


51. Rajd Lubuski Dobiegniew 2017

Otrzymaliśmy piękny prezent od "Matki Natury" w postaci uroczego, bardzo słonecznego, sobotniego dnia, w którym to pokonaliśmy 12 -sto kilometrową pieszą trasę OGARDY - OGARDZKI MŁYN - PRZESMYK OGARDZKIEJ ODNOGI JEZIORA OSIEK - CHOMĘTOWO - PRZYSTAŃ ŻEGLARSKA PANTA RHEI.

Piątkowe spotkanie najmłodszych członków Bogdanieckiego Szkolnego Koła PTTK

W słoneczny, ciepły dzień zawsze znajdziecie nas w terenie. Naszych najmłodszych ośmiu śmiałków obejrzyjcie na zdjęciach. Stwierdzili, że za krótko i za mało. To dobrze .................. niech nasze początkujące zuchy przyzwyczajają się do trudów pieszych wycieczek. Oto oni ..................

Pożegnanie lata - grono podróżników wzbogaca się o nowych członków

W piątek 22 września wybraliśmy się po lekcjach na długi spacer. Pani Jastrzębska wraz z p. Jagodą zabrały gromadkę początkujących podróżników w głąb przepięknego bogdanieckiego lasu. Uroczy las, ciepłe popołudnie i MY. Wróciliśmy usmiechnięci i zadowoleni ............... na tym na pewno nie przestaniemy.

 

 

 

 

 

Na zamku w Międzyrzeczu

                                                                 Podobno nie lubimy poniedziałków????

yesNa przekór wszystkim poniedziałkom wybraliśmy się, właśnie w ten dzień tygodnia, na wycieczkę do Międzyrzecza. Zaopatrzeni w dobry humor i prowiant na grila ruszyliśmy z autokaru w kierunku zamku. Tuż za bramą Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej ukazał się naszym oczom, czekający na drewnianym moście, rycerz Lubomir. Zostaliśmy przez niego mile przywitani i zaproszeni na zamek, ale obowiązkowo każdy musiał udźwignąć miecz....... patrz zdjęcia. W sali tortur, słuchając opowieści rycerza, obejrzeliśmy  m. in. dość  "szczególny" sprzęt ......... hi, hi blush blushnp.: dyby, krzesło "za niewinność", metalową klatkę dla nieposłusznych poddanych itd. Brrrrrrrrrrrrrrrrrr, co to były za czasy !!? 

Podzieliliśmy się na grupy. Klasa IIIa poszła zwiedzać muzeum, a najmłodsi wraz z rycerzem Lubomirem oglądali i przymierzali zbroje. Ochotnicy, dźwigający na sobie ciężką zbroje,  wyglądali  pociesznie. Następnie zmiana ról, najmłodsi do muzeum, a starsi do rycerza i z rycerzem. Było zabawnie! Poleciały kapuściane głowy pod ciosami mieczemwink.

Nadszedł czas na szczególny punkt programu, a mianowicie wystrzał z armaty. Ziemia i powietrze drżało od huku  .................

 

Wycieczka do Świnoujścia

Wyruszyliśmy do Świnoujścia w  czwartek 25 maja. Wszystkie chmurki na niebie nam sprzyjały. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Latarni Morskiej  i Fortu Gerharda. Zdjęcia poniżej powiedzą wszystko. Następnie musieliśmy podzielić się na grupy: klasa IIIb udała się na obiad, a klasa IIIa wyruszyła statkiem "Wodniczką" w rejs po zalewie. Po powrocie z rejsu nastąpiła zamiana grup. Z  "pełnymi brzuszkami" udaliśmy się na przeprawę promową i z wyspy Wolin dotarliśmy do wyspy Uznam. Naszym ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Rybołówstwa, gdzie mielismy okazję oglądać przeróżne okazy mieszkańców mórz i oceanów. Każdy miał okazję poznać piranię o imieniu Kasia. Najwięcej zainteresowania wzbudziła żywa rafa koralowa z prześlicznymi, kolorowymi rybkami. W drodzę powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze pod pomnikiem ku czci ludzi, którzy nie powrócili z morza. Po opuszczeniu promu udaliśmy się prosto do, czekającego już na nas, autokaru. Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci wyruszyliśmy w kierunku Bogdańca.

Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejne wyprawy.

Rajd Powitania Wiosny - poligon w Wędrzynie

W sobotni, marcowy dzień (25.03) pogoda nam sprzyjała. Chłodno, ale  słonecznie i pogodnie zakończyliśmy pieszą wyprawę po terenie poligonu w Wędrzynie (okolice Sulęcina). Ogromny, pagórkowaty, lesisto - bagnisty teren zaskakiwał nas swoją rozmaitością i nieskończonością. Mijaliśmy ruiny domów i wiosek nieistniejących już, które wchłonęła przyroda. Miasteczko służące tylko jako miejsce ćwiczeń policji, straży pożarnej oraz brygad antyterorystycznych. Najważniejsze ............. byliśmy razem!  Razem w swobodnych rozmowach bez komputerów, gierek, telefonów i tym podobnych "cudów techniki". Na ognisko przejechaliśmy na polanę znajdującą się za wsią  Żubrów. Przy ognisku odbywały się konkursy, wręczanie  nagród, odznak i legitymacji.

Musimy się pochwalić. Wśród naszych podróżników dwie osoby otrzymały odznaki, a mianowicie pani Justyna z synem Marcelem zdobyli odznakę popularną O.T.P. oraz otrzymali legitymacje członków PTTK.

II Spotkanie z piosenką turystyczną - 04.03.2017

Spotkaliśmy się z panem Hubertem po raz drugi. Przy dzwiękach gitary przypomnieliśmy sobie poprzednie turystyczne piosenki i oczywiście poznaliśmy dwie następne, tym razem "Rajd bieszczadzki" i "Krajkę". Wszyscy przyznali, że najbardziej porywają ich słowa piosenki "Kiedy w piątek słońce świeci.." i " Rajd, rajd, bieszczadzki rajd...".  Miło nam, że dołączają do nas dorośli. Dzisiaj zaśpiewały z nami mama Amelki, Mileny i Marcela. Hm.............. panie pamiętają te piosenki ze swoich szkolnych lat. Są od nas tymczasowo lepsze, nadrobimy wszystko.

Mamy obiecane ognisko i śpiewy przy gitarze jak tylko zrobi się całkowicie cieplutko, by można usiąść bezpiecznie na pniach i trawie. Brzmi to bardzo zachęcająco, a polan i miejsc przygotowanych specjalnie na ognisko u nas w Bogdańcu nie brakuje.

 

 

Rajd Powitania Wiosny - 25.03.2017

PTTK Oddział Ziemi Gorzowskiej zaprasza do udziału w Rajdzie Powitania Wiosny

                                                                                                 25.03.2017


Trasa:  Wędrówka piesza po terenie poligonu wojskowego Wędrzyn [ok. 12 km]

 

            Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przy hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów. Prosimy o punktualne przybycie. Powrót ok. godz. 16.00. W planie ognisko – prosimy o zabranie prowiantu. Na mecie będzie czekać na wszystkich uczestników turystyczna grochówka.Wycieczkę poprowadzi kol. Przemysław Mikołajczak z PTTK Oddział Ziemi Międzyrzeckiej.        
 

ZAPISY:  u opiekuna Bogdanieckiego Szkolnego Koła PTTK „ PODRÓŻNIK” , u p. Jadwigi Sobolewskiej wychowawcy kl. IIIa SP lub drogą e-mailową: oddzial_pttk_gorzow@wp.pl (kontakt - Hanna Rudzińska tel. 502 085 707  w godz. 16-18). Wpłata na rzecz organizatorów za Rajd wynosi: członkowie PTTK (ważna legitymacja) - 20 zł;   pozostali uczestnicy - 25 zł.

Liczba miejsc ograniczona, więc obowiązuje kolejność zgłoszeń i wpłat. Wpłatę można dokonać - tylko po uprzednim przesłaniu zgłoszenia i otrzymaniu potwierdzenia od organizatora - na konto: 55 1140 2017 0000 4302 1092 5982 z dopiskiem „Rajd Wędrzyn” lub w siedzibie Oddziału (poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 12.00 – 16.00) przy ul. Mieszka I 15/1 w Gorzowie Wlkp.  lub bezpośrednio u opiekuna Bogdanieckiego Szkolnego Koła PTTK „Podróżnik”.

UWAGA: Członkowie PTTK korzystają ze zniżek tylko z ważną legitymacją PTTK.

W przypadku rezygnacji z udziału w Rajdzie, wpłata na rzecz Organizatora Rajdu nie będzie zwracana. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Rajdzie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Opiekunowie grup szkolnych powinni posiadać apteczkę i listy uczestników Rajdu podpisane przez dyrektora szkoły. Przy zgłoszeniach grupowych jeden opiekun na 10 osób nie ponosi kosztów wpisowego.

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkody powstałej w mieniu lub na osobie uczestnika.  Biorąc udział w Rajdzie, uczestnik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i bezpłatne wykorzystanie materiałów audiowizualnych ze swoim udziałem w celach promocyjnych PTTK.

Uczestnikom życzymy słonecznej pogody, miłych wrażeń turystycznych i dobrego wypoczynku.

PTTK Oddział Ziemi Gorzowskiej

«   1 2 3 4 5 6    »