STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3 4 5 6    »

Wycieczka do Świnoujścia

Wyruszyliśmy do Świnoujścia w  czwartek 25 maja. Wszystkie chmurki na niebie nam sprzyjały. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Latarni Morskiej  i Fortu Gerharda. Zdjęcia poniżej powiedzą wszystko. Następnie musieliśmy podzielić się na grupy: klasa IIIb udała się na obiad, a klasa IIIa wyruszyła statkiem "Wodniczką" w rejs po zalewie. Po powrocie z rejsu nastąpiła zamiana grup. Z  "pełnymi brzuszkami" udaliśmy się na przeprawę promową i z wyspy Wolin dotarliśmy do wyspy Uznam. Naszym ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Rybołówstwa, gdzie mielismy okazję oglądać przeróżne okazy mieszkańców mórz i oceanów. Każdy miał okazję poznać piranię o imieniu Kasia. Najwięcej zainteresowania wzbudziła żywa rafa koralowa z prześlicznymi, kolorowymi rybkami. W drodzę powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze pod pomnikiem ku czci ludzi, którzy nie powrócili z morza. Po opuszczeniu promu udaliśmy się prosto do, czekającego już na nas, autokaru. Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci wyruszyliśmy w kierunku Bogdańca.

Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejne wyprawy.

Rajd Powitania Wiosny - poligon w Wędrzynie

W sobotni, marcowy dzień (25.03) pogoda nam sprzyjała. Chłodno, ale  słonecznie i pogodnie zakończyliśmy pieszą wyprawę po terenie poligonu w Wędrzynie (okolice Sulęcina). Ogromny, pagórkowaty, lesisto - bagnisty teren zaskakiwał nas swoją rozmaitością i nieskończonością. Mijaliśmy ruiny domów i wiosek nieistniejących już, które wchłonęła przyroda. Miasteczko służące tylko jako miejsce ćwiczeń policji, straży pożarnej oraz brygad antyterorystycznych. Najważniejsze ............. byliśmy razem!  Razem w swobodnych rozmowach bez komputerów, gierek, telefonów i tym podobnych "cudów techniki". Na ognisko przejechaliśmy na polanę znajdującą się za wsią  Żubrów. Przy ognisku odbywały się konkursy, wręczanie  nagród, odznak i legitymacji.

Musimy się pochwalić. Wśród naszych podróżników dwie osoby otrzymały odznaki, a mianowicie pani Justyna z synem Marcelem zdobyli odznakę popularną O.T.P. oraz otrzymali legitymacje członków PTTK.

II Spotkanie z piosenką turystyczną - 04.03.2017

Spotkaliśmy się z panem Hubertem po raz drugi. Przy dzwiękach gitary przypomnieliśmy sobie poprzednie turystyczne piosenki i oczywiście poznaliśmy dwie następne, tym razem "Rajd bieszczadzki" i "Krajkę". Wszyscy przyznali, że najbardziej porywają ich słowa piosenki "Kiedy w piątek słońce świeci.." i " Rajd, rajd, bieszczadzki rajd...".  Miło nam, że dołączają do nas dorośli. Dzisiaj zaśpiewały z nami mama Amelki, Mileny i Marcela. Hm.............. panie pamiętają te piosenki ze swoich szkolnych lat. Są od nas tymczasowo lepsze, nadrobimy wszystko.

Mamy obiecane ognisko i śpiewy przy gitarze jak tylko zrobi się całkowicie cieplutko, by można usiąść bezpiecznie na pniach i trawie. Brzmi to bardzo zachęcająco, a polan i miejsc przygotowanych specjalnie na ognisko u nas w Bogdańcu nie brakuje.

 

 

Rajd Powitania Wiosny - 25.03.2017

PTTK Oddział Ziemi Gorzowskiej zaprasza do udziału w Rajdzie Powitania Wiosny

                                                                                                 25.03.2017


Trasa:  Wędrówka piesza po terenie poligonu wojskowego Wędrzyn [ok. 12 km]

 

            Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przy hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów. Prosimy o punktualne przybycie. Powrót ok. godz. 16.00. W planie ognisko – prosimy o zabranie prowiantu. Na mecie będzie czekać na wszystkich uczestników turystyczna grochówka.Wycieczkę poprowadzi kol. Przemysław Mikołajczak z PTTK Oddział Ziemi Międzyrzeckiej.        
 

ZAPISY:  u opiekuna Bogdanieckiego Szkolnego Koła PTTK „ PODRÓŻNIK” , u p. Jadwigi Sobolewskiej wychowawcy kl. IIIa SP lub drogą e-mailową: oddzial_pttk_gorzow@wp.pl (kontakt - Hanna Rudzińska tel. 502 085 707  w godz. 16-18). Wpłata na rzecz organizatorów za Rajd wynosi: członkowie PTTK (ważna legitymacja) - 20 zł;   pozostali uczestnicy - 25 zł.

Liczba miejsc ograniczona, więc obowiązuje kolejność zgłoszeń i wpłat. Wpłatę można dokonać - tylko po uprzednim przesłaniu zgłoszenia i otrzymaniu potwierdzenia od organizatora - na konto: 55 1140 2017 0000 4302 1092 5982 z dopiskiem „Rajd Wędrzyn” lub w siedzibie Oddziału (poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 12.00 – 16.00) przy ul. Mieszka I 15/1 w Gorzowie Wlkp.  lub bezpośrednio u opiekuna Bogdanieckiego Szkolnego Koła PTTK „Podróżnik”.

UWAGA: Członkowie PTTK korzystają ze zniżek tylko z ważną legitymacją PTTK.

W przypadku rezygnacji z udziału w Rajdzie, wpłata na rzecz Organizatora Rajdu nie będzie zwracana. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Rajdzie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Opiekunowie grup szkolnych powinni posiadać apteczkę i listy uczestników Rajdu podpisane przez dyrektora szkoły. Przy zgłoszeniach grupowych jeden opiekun na 10 osób nie ponosi kosztów wpisowego.

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i biorą udział w rajdzie na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności cywilnej w przypadku szkody powstałej w mieniu lub na osobie uczestnika.  Biorąc udział w Rajdzie, uczestnik wyraża zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i bezpłatne wykorzystanie materiałów audiowizualnych ze swoim udziałem w celach promocyjnych PTTK.

Uczestnikom życzymy słonecznej pogody, miłych wrażeń turystycznych i dobrego wypoczynku.

PTTK Oddział Ziemi Gorzowskiej

I Spotkanie z piosenką turystyczną

Rozpoczynamy cykl "Spotkań z piosenką turystyczną", które w przyszłości zwieńczone będą  wspólnym spotkaniem przy ognisku i gitarze.

Pan Hubert Reks zaproponował nam krótkie spotkania, mające na celu poznanie i naukę śpiewu utworów typowych dla świata turystyki i podróży. Sobota 28 stycznia była pierwszą próbą i okazją do tej formy krzewienia turystyki. Spotkaliśmy się o godzinie 10:00 w świetlicy naszej szkoły.

Ferie zimowe 2017

                                                           ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH I UDANYCH FERII ZIMOWYCH.

                                                                                    30.01 - 10.02.2017

Mądrze korzystajcie z wypoczynku, odpoczynku i zabaw na śniegu! Podróżujcie i zwiedzajcie, odwiedzajcie i zbierajcie pieczątki z ciekawych miejsc!

                                 

                                                          opiekun Bogdanieckiego Szkolnego Koła PTTK Jadwiga Sobolewska

Twierdza "zdobyta"

"Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem"

      W sobotę 19.11.2016r. nie poddaliśmy się i mimo "podejrzanej" i deszczem wróżącej pogody wybraliśmy się pociągiem do Kostrzyna nad Odrą. W zaplanowanym czasie znależliśmy się na dworcu PKP w Kostrzynie - dwupiętrowy obiekt/ dworzec kolejowy wpisany na listę ciekawych miejsc w Polsce. Stamtąd żwawo ruszyliśmy w kierunku Twierdzy nad Odrą.

Nadanie imienia SzK PTTK w Bogdańcu.

                                                      Wszem i wobec ogłaszamy, że zostaliśmy "ochrzczeni".

        W kronice pojawi się pamiętna data 15 października 2016r. Tego dnia odbyła się piesza wycieczka do stanicy Koła Łowieckiego przy leśniczówce w Motylewie. Na dzisiejszej pieszej wycieczce swoją osobą zaszczycił nas pan Władysław Pachowicz. Bez jego zgody i akceptacji oraz pieczątki z własnoręcznym podpisem nikt nie może otrzymać odznaki. Pan Pachowicz, rozdając "Obieżyświatom" odznaki Siedmiomilowe Buty Srebrne i Złote oraz Popularną OTP, oficjalnie wręczył pieczątkę opiekunowi Szkolnego Koła PTTK.

Z lewej -  nasza pieczątka i nazwa. Z prawej (w kapeluszu) pan W. Pachowicz.Od dzisiaj nosimy miano Bogdanieckie Szkolne Koło PTTK "Podróżnik".

 

Pod wspólnym sztandarem pieszych wędrówek i poznawania tajników przyrody.

           W dniu 15.10.2016 r. odbyła się wycieczka młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej w Bogdańcu do miejsca biwakowania myśliwych z Koła Łowieckiego "Jeleń" przy Leśniczówce w Motylewie. Miało nas być szesnastu, a wyruszyło tylko 10-ciu. Tylko najwytrwalszym i najodważniejszym nie była straszna zmieniająca się i grożąca deszczem pogoda. Z parkingu przed szkołą do wyznaczonego przez myśliwych miejsca było 4,5 km. Pani Justyna (mama Marcela) skrupulatnie mierzyła pieszą trasę. Myśliwi opowiadali o ty jak: opiekują się zwierzętami leśnymi, na czym polega ich praca, dlaczego polują i jakie okoliczności towarzyszą tym spotkaniom. Pokazali też jakie są różnice pomiędzy jeleniem a jelonkiem oraz ich "żonami". Były też konkursy dla młodzieży, wręczanie wcześniej zweryfikowanych odznak turystyki pieszej. Był też poczęstunek: słodycze, napoje oraz bułki i kiełbaski do ogniska, które ufundowało Koło Łowieckie " Jeleń" Opiekunami dzieci na trasie były Panie : Jagoda i Justyna. Pogoda dopisywała do chwili powrotu do Bogdańca. Na wycieczce została ogłoszona nazwa Szkolnego Koła PTTK i odbyło się wręczenie pieczątki  p. Jagodzie przez pana Władysława Pachowicza  o treści -  Bogdanieckie Szkolne Koło PTTK "Podróżnik " przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu.

Odznakę Popularną OTP odebrała Maja Paterek.

Odznakę Złote Siedmiomilowe Buty odebrała Hania Piasecka (Hania zdobyła już "wszystkie Buty", więcej nie ma).

Odznakę Srebrne Siedmiomilowe Buty odebrali: Milenka Mieczkowska, Amelka Głowacka, Laura Michalak i Maja Paterek.

Bogdanieckie Szkolne Koło PTTK na Rajdzie Powitania Jesieni "Witnica 2016".

Dnia 24 września 2016r. "Młodzi ciekawi świata" odwiedzili historyczną Witnicę; trasa prowadziła z Nowin Wielkich przez Rezerwat „Morenowy Las” i Białcz do „Parku Drogowskazów i Słupów Milowych” w Witnicy.

Wyruszyliśmy autokatem o godz. 9:00 - zbiórka jak zawsze na przystanku PKS w Bogdańcu. Tym razem było nas czternastu + 5 dorosłych: mama Marcela - pani Justyna, mama Krysi – p.Berlinska, mama Wiktora – p. Wdowikowska z Wiktora dziadkiem panem Józefem i  mama Mai - p. A. Dąbkowska  + dwóch opiekunów:  p. Jagoda i p. Jasmine Eriksson.

Pogoda wspaniale dopisała. Było cudownie słonecznie! Wędrowaliśmy w  promieniach słońca co widać też na zdjęciach.                

«   1 2 3 4 5 6    »