STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3 4 5 6    »

Witajcie Podróżnicy w nowym roku szkolnym 2016/2017

Spotykamy się w czwartki!

Klasy I - III  godz. 12:40 - 13:25

Klasy IV - VI godz.13:35 - 14:20

Zdobywcy odznak " Siedmiomilowe Buty i Popularnej OTP

Odznakę  Srebrne Siedmiomilowe Buty  zdobyli:

- jako pierwsza Hania Piasecka,

- jako drudzy: Wiktor Perużyński i Róża Pogiernicka,

- jako trzecia Amelka Głowacka.

Lada moment dołączy do nich Milan Czaplicki, jeszcze tylko kilka kilometrów!!

Odznakę Popularną OTP otrzymała Hania Piasecka.

Warunkiem jej zdobycia było uzyskanie 60 punktów, tzn. pokonanie 60 km  lub  45 km na pieszo i otrzymanie 15 pkt za zwiedzanie ciekawego i znanego miasta w Polsce.

                              GRATULUJEMY   WAM   NASI   MŁODZI   PODRÓŻNICY!!

Wcieczka do Biskupina

Tak długo czekaliśmy, a tu już wycieczka przeszła do historii. W piątek 03.06.2016r. klasy IIa i IIb SP wybrały się do naszego sławnego Biskupina. Opiekę nad grupą sprawowali przewodnik
i pilot pan Leonard Przybyło, wychowawcy: p. Jagoda i Natalia oraz p. Dominik Trościanka z Gorzowa Wlkp. i p. Małgorzata Jewiak - mama Oliwiera z IIb. Dotarliśmy w zaplanowanym czasie do Wenecji i tam rozpoczęliśmy naszą przygodę od zwiedzania Muzeum Kolejki Wąskotorowej.

Wszystkie otwarte "ciuchcie" były nasze, tzn. do każdej trzeba było zajrzeć, pokręcić urzadzeniami i pozaglądać we wszystkie zakamarki.

Następnie przeszliśmy z p. Leonardem pod Zamek Diabła Weneckiego,tzn. pod zamek wzniesiony przed rokiem 1383 przez Mikołaj Nałęcza z Chomiąży. Wokół ruin zamku stały różnego rodzaju machiny oblężnicze, które można było dokłądnie obejrzeć. Czas nas naglił!!! Przeszliśmy sprawnie na małą stację kolejową, gdzie niecierpliwie oczekiwaliśmy na pociąg. O tak.....najpierw GWIZD, a potem ona............... CIUCHCIA z małymi wagonikami. Szybko weszliśmy do wyznaczonego wagonu i .......

"Trójca" po lekcjach

Spotkania "podróżników" odbywają się nie zawsze w sali lekcyjnej. Przy dobrej pogodzie i chęciach zawsze wybywamy w teren."Trójca" w składzie: Oliwia, Kamila i Julka z klasy VI ma zawsze pełno pomysłów. I tym razem "wywiało" je w teren. Poniedziałek, 09.05.2016r., po lekcjach ....... wymiana paru zdań i już maszerowałyśmy do bogdanieckiej "Zagrody Wiejskiej". W lesie było uroczo, drzewa dawały trochę cienia i chłodu. W muzeum jak zawsze miło i sympatycznie. Kamila i Julka poprosiły o pieczątkę do książeczki OTP.  Czy wiecie jak wygląda pieczątka "Zagrody Wiejskiej" dla turystów i zwiedzających?? Na pewno nie zwróciliście na to uwagi!

Chwila odpoczynku przy strumieniu i po schodkach w górę wyruszyliśmy w drogę powrotną. A gdzie wyruszymy następnym razem?? Czas pokaże.......

Wspomnienia z Brzeska i Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

Sobotnia (07.05.2016r.) wycieczka do Brzeska i Przelewic pozostaje już tylko w naszych wspomnieniach. Gromadzimy zdjęcia i myślimy już o kolejnym "włóczykijstwie".

Nieznane Sanktuarium we wsi Brzesko Szczecińskie (do 1945 r. Brietzig), położonej nieopodal Pyrzyc u podnóża Brzeskiej Góry (88 metrów n.p.m.). zaskoczyło nas swoim pięknem malowideł i XII/XIII w. historią. Niegdyś kościół protestancki, dzisiaj katolicki urzeka zwiedzających swoją kolorystyką malowideł na sklepieniu i otoczeniem wokół obiektu. Neznana nam dotąd "perełka" w małej miejscowości naszego sąsiedniego województwa pozostanie już w naszej pamięci.

    

Pożegnalismy Brzesko i autokarem  podążyliśmy w kierunku Przelewic. Po przekroczeniu bramy Ogrodu Dendrologicznego przywitały nas donośnie "śpiewające" pawie i dośc okazały pałac. Nadszedł czas na odpoczynek i posiłek. Na polance, w głębi ogrodu, przygotowane wcześniej ognisko zachęcało do pieczenia kiełbasek i swobodnego hasania na łączce. W międzyczasie Hanna i Zbigniew Rudzińscy (prezez gorzowskiego Oddziału PTTK), komandor rajdu - Elżbieta Kisiel i Mariusz Lewandowski wręczyli naszym trzem najdzielniejszym i najwytrwalszym piechurom odznakę "Siedmiomilowe buty". Pierwszą zdobywczynią odznaki i pokonania łącznie 30 km trasy pieszej była Hania Piasecka, obecnie już członek gorzowskiego Oddziału PTTK.  Tuż za nią, o zaledwie kilka km mniej, podążyli do odebrania zasłużonej odznaki Róża Pogiernicka i Wiktor Perużyński.

Gratulujemy !!!

Cieszymy się, że tym razem dołączyli do nas dorośli: p. Aneta, p. Kamila, p. Magda i p. Justyna.

              Zostańcie z nami! Na pewno nie będziecie się nudzić! O nie!!!!

 

Ogłaszamy konkurs na nazwę Szkolnego Koła PTTK

My, SzK PTTK w Bogdańcu należymy do Oddziału PTTK w Gorzowie WLKP., który można znależć na stronie internetowej www.pttkgorzow.pl. Jest to nasz Wódz i Zwierzchnik!
Organizujemy wycieczki samodzielnie lub też dołączamy do Oddziału PTTK, jak na przykład Rajd Powitania Wiosny Mościce 2016 i zbliżająca się wycieczka do Przelewic.

Ogłaszamy konkurs na nazwę naszego bogdanieckiego koła PTTK. Czekamy na propozycje! Pytajcie Rodziców i znajomych, każda sugestia może być tą jedyną, ostateczną
i historyczną rozpoczynającą następny etap wspaniałej, nieprzewidywalnej PRZYGODY.

Każda podróż kształci, nawet ta najmniejsza.   

 SzK "Włóczykij", a może SzK "Podróżnik", a może "Przygoda" .......... Propozycje przyjmujemy do 08.05.2016r.

 opiekun SzK PTTK - Jadwiga Sobolewska

Szkolne Koło PTTK odwiedza Santok

Dnia 23 kwietnia  "Młodzi ciekawi świata" odwiedzili historyczny Santok, który pełnił w X i XI w. ważną rolę w tworzącym się państwie Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Gall Anonim pisał o grodzie tak: " jest strażnicą i kluczem królestwa". Będąc na parkingu przy Urzędzie Gminy obserwowaliśmy łączącą się Noteć z Wartą/ zlewisko rzek, odwiedziliśmy Muzeum Grodu Santok oraz zostaliśmy ugoszczeni przez pana Jerzego Gąsiora, właściciela wieży górującej nad miejscowością, z której to rozposcierał się przepiękny widok na całą okolicę. 

Piesza wycieczka do Stanowic

Sobota 09.04.2016r. - wyruszyliśmy spod bramy ZS w Bogdańcu po 10:20, a powrócilismy ok. godz. 17:00. Tylko plecak i własne "nogi"! Bez komputera, Iphonów  itp. "cudów techniki " naszego niesamowitego XXI wieku. No cóż! Jednak telefony komórkowe .... one musiały niestety być.

Nie każdy wie, że pierwsze zapiski o Stanowicach pojawiły się w księgach klasztornych  już w roku 1300. Sama wioska ( jako lenno rycerskie) istniała już o wiele wcześniej. Trochę zapomniana historycznie miejscowość może poszczycić się kościołem z XV w. oraz pałacem z parkiem z przełomu XVII/ XVIII w. Z zapisów historycznych wiemy, że w miejscowości Stennewitz/ Stanowice istniała huta szkła butelkowego (1748), cegielnia (1879-90) i w 2 poł. XIX w. na polach wydobywany był węgiel brunatny. Skrzyżowanie w Stanowicach koło kościoła ( obecnie remontowany, potrzebuje "pomocy") może nas wysłać w cztery strony świata: płn. - Lubno, wsch. - Racław, płd.-Bogdaniec i zach.-Stanowiczki.

Witamy p. J. Majchrzak  ( wychowawca kl. V)  "w naszych progach"!!!  

 

  

 

Po całej wędrówce czekała na nas miła chwila, tzn. ognisko, przy którym nakarmione zostały nasze już głodne brzuszki.

Serdecznie dziękujemy pani Justynie i panu Jarkowi Buryn za pomoc w przygotowaniu ogniska.

Powiemy prawdę, nie będziemy czarować: przyszliśmy na "gotowca"! 

Pani Justyno! Pani lubi dzieci???? Prawda.......?!

Jest nas coraz więcej!

Jeżeli chcesz się dowiedzieć kto do nas dołaczył, wejdź na informacje o kolejnej naszej pieszej wycieczce do  ........................................
Takie wyprawy są  dla tych, którzy potrafią pokonać własne słabości.

Zaplanowaliśmy wyprawę pieszą na 9 km, a okazało się .....................!!  Niesamowite, przeszliśmy aż ..............

 

SzK PTTK zaprasza na rajd "Uroki doliny rzeki Iny:

Zapraszamy na następny rajd, tym razem do Nadleśnictwa Kliniska na terenie doliny rzeki Iny.
Termin: 16.04.2016r.                      Trasa: Helenów - Zabród - Bolechowo (długość 8 km)
Wycieczkę - rajd dodatkowo urozmaici zwiedzanie zagrody pokazowej z konikami polskimi oraz ośrodka edukacyjno - dydaktycznego przy Nadleśnictwie.

Więcej informacji można uzyskać na stronie:pttkgorzow.pl.

«   1 2 3 4 5 6    »