STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3 4 5 6    »

XXV RAJD POWITANIA WIOSNY MOŚCICE 2016

Nie zwlekaj i wejdź na stronę PTTK: pttkgorzow.pl. Jesteśmy tam ........!

25. Rajd Powitania Wiosny za nami! Pod wodzą komandora Dawida Mistaka, 126 turystów, wędrując trzema trasami pieszymi i jedną rowerową, dotarło do Mościc. Wszystkie trasy prowadziły przez Zespół Krajobrazowy „Jezioro Wielkie”.

Spotkanie z p. Moniką Wilk

W piątek 18 marca, o godzinie 11:45 wyruszyliśmy pieszo do naszej bogdanieckiej biblioteki.  Na internecie – wyznacz trasę Google - sprawdziliśmy odległość, by później zapisać to w naszych książeczkach  OTP. Trasa piesza  (rondo, kościół, za przejazdem kolejowym w lewo) liczyła 1 km, tzn. pokonaliśmy w obie strony 2 km.

W bibliotece czekała na nas pani M. Wilk. Ucieszyły nas autografy, które otrzymaliśmy w naszych książeczkach pt. „ Pracowite pszczółki”. Pani Wilk opowiedziała nam historię powstania „Pszczółek…” , „Starego Młyna” i innych historyjek jej autorstwa. Przekazała dla PTTK kilka książeczek pt. "Stary Młyn",parę map naszego regionu i Brandenburgii,  informator o Gorzowie oraz zdjęcia Bogdańca zamieszczone w „Oblicze mojej ziemi”.

Serdecznie dziękujemy
opiekun SzK PTTK - Jadwiga Sobolewska

Spontaniczny "wypad" do Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu

               Dnia 26.02.2016r., w dniu urodzin Hani, dziewczynki z kl. IIa SP: Maja Paterek, Milena Mieczkowska i Hania Piasecka wraz z opiekunem Szkolnego Koła PTTK,  panią Jadwigą Sobolewską wyruszyły w godzinach 12:00 – 13:30 na krótką wycieczkę pieszą (niezaplanowany, spontaniczny wypad) do Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu. Celem pieszej wycieczki było: zmierzenie czasu przejścia pieszo ze szkoły do muzeum, wpisanie do książeczki OTP pieszej wędrówki, zdobycie 2 pkt za trasę oraz uzyskanie od pracownika  historycznego młyna/ muzeum pieczątki, która uroczo „ozdobiła” wpis do książeczki. Pobyt w Zagrodzie Młyńskiej zakończył się pamiątkowymi zdjęciami.

                                            

 

Zapraszamy na Rajd Powitania Wiosny Mościce 2016

Oddział PTTK Ziemi Gorzowskiej z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przygotowało dla piechurów 3 trasy. Wszelkie informacje można znależć na stronie internetowej: pttkgorzow.pl

Na nas czeka trasa nr 3: Mosina - Torfowisko - Jezioro Jelenie Oko - Jezioro Wielkie - Mościce (9km)

Czekamy na chętnych!

opiekun SzK PTTK - Jadwiga Sobolewska

Szkolne Koło PTTK w Bogdańcu

NA DOBRY POCZĄTEK ...

Dnia 18 lutego 2016r. rozpoczęło działalność Szkolne Koło PTTK.
Organizatorem i opiekunem koła jest p. Jadwiga Sobolewska (wszystkim znana jako p. Jagoda) - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowawca kl.IIa SP. W szkole pojawiły się plakaty zapraszające do uczestnictwa w zajęciach i spotkaniach.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat „ tajemniczego” Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej  wejdź na stronę internetową: pttkgorzow.pl. W zakładkach: Strona główna , Koła i Kluby , Terminarz 2016 dowiesz się więcej. Na tej stronie znajdziesz  informacje, gdzie znajduje się główna siedziba tej organizacji, kogo zrzesza i czym zajmują się  jej członkowie.

Można  być tylko uczestnikiem  Szkolnego Koła PTTK, a można też stać się członkiem Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej posiadającym legitymację PTTK z uprawnieniami do zdobywania odznak Krajoznawczych ROK i OTP (Odznaka Turystyki Pieszej i Regionalna Odznaka Krajoznawcza) i innych przywilejów.

Komu nie straszne są  trudy wędrówki, dokuczające pragnienie, dźwiganie plecaka z kanapką  i  zmęczenie  długim spacerem, niech do nas dołączy………………………. Czekamy!

Serdecznie zapraszamy

opiekun SzK PTTK - Jadwiga Sobolewska

«   1 2 3 4 5 6    »