Trójbój dla Niepodległej

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sosnach w dniu 8 listopada 2018 r. zorganizowała  nietypowe zawody, które symbolicznie nawiązywały do wysiłku włożonego w odzyskanie wolności przez naszych przodków. Młodzież biorąca udział w zmaganiach miała za zadanie:
– przebiec wokół malowniczego jeziorka,
– strzelać do celu z broni ASG,
– roziwiązać test z wiedzy historycznej.

Wszystkie zadania nawiązywały do umiejętności, jakie musieli posiadać nasi przodkowie: siły, precyzji i umiejętności logicznego myślenia.
Do konkursu przystąpiło dziewięć drużyn z terenu gminy Witnica oraz reprezentacja naszej szkoły - uczniowie klasy VIII: Alicja Andruszko, Paulina Orchowska, Filip Rogoziński oraz uczeń klasy VII - Krzysztof Różycki. Wszyscy wykazali się wspomnianymi umiejętnościami oraz poczuciem solidarności. Po wysiłku można było zregenerować siły  kosztująć wyśmienitej wojskowej grochówki.