• ..
  • PROJEKT 2016/2017
«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...   »

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Bogdańcu uprzejmie prosi  rodziców o składanie podpisów na liście (lista w Szkole Podstawowej), dotyczącej referendum „Czy jest Pani/Pan  przeciw reformie edukacji,  którą rząd  wprowadza od 1 września 2017r”.   Dziękujemy za wpisy. Prezes Oddziału ZNP w Bogdańcu  B. Tyborska

Ferie zimowe w szkole

Informacja i zapisy: sekretariat SP – 957510055; sekretariat Gimnazjum - 957510041

XXVII Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Witnicy

XXVII Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Witnicy zakończyły się kolejnym sukcesem grupy teatralnej,, Katharsis'' z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu. Nasi szkolni artyści pod kierownictwem pań Mirosławy Jach i Teresy Kryckiej zdobyli tytuł Laureata i nominację do udziału w Wojewódzkich Spotkaniach Grup Kolędniczych i Jasełkowych. W tym roku prezentacje zespołów odbędą się 26 stycznia 2017 r. na deskach Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. Aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
nauczycielki j. polskiego Teresa Krycka i Mirosława Jach.

W dniu 04.01.2017 w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne w zakresie:

1)Numerów alarmowych i wywiadu dyspozytorskiego- rodzajów numerów, zasad ich wykorzystania, sposobu prowadzenia rozmowy z dyspozytorem PSP, niezbędnych informacji jakich należy udzielić podczas informowania służb ratowniczych o zdarzeniu niebezpiecznym- w ramach programu „Ogniomistrz Żarek uczy i bawi”

Innowacja pedagogiczna z informatyki w naszej szkole - lekcje prowadzone przez pracowników Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Dnia 02.12.2016r. w ramach realizowanej programowej innowacji pedagogicznej w klasach pierwszych Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Gościliśmy w naszej szkole wykładowców: p.  Jolantę Czuczwarę, p. Elżbietę Błaszczak i p. Rafała Samulskiego , którzy przeprowadzili lekcje pokazowe. Uczniowie, pod okiem specjalistów z Wydziału Technicznego Gorzowskiej Akademii, uczyli się programować w języku C++. Opracowywali kod, sterowali wyświetlanymi komunikatami i napisali swoje pierwsze programy.

Młodzieży przybliżona została także zasada działania drukarki 3D, którą prowadzący innowacyjne zajęcia nam zaprezentowali.  Uczniowie zapoznali się z budową i projektowaniem  elementów, które następnie wydrukowano.

Dziękujemy serdecznie za współpracę i zorganizowanie niecodziennych lekcji informatyki.

I miejsce – Oliwia Królikowska – Zespół Szkół w Bogdańcu

19 listopada br. w Zespole Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Gorzowie Wielkopolskim odbył się I. Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy.

Lekcja języka polskiego inaczej.

Uczniowie klasy II b na zajęciach języka polskiego przygotowali inscenizację fr. ,,Dziadów cz. II'' Adama Mickiewicza.
Tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w żywy teatr. Aktorzy profesjonalnie wywiązali się z powierzonych im zadań; wykonali stroje, opracowali część muzyczną, stworzyli ciekawą scenografię.
Taka lekcja to świetny pomysł na kształcenie umiejętności aktorskich.

LAUREAT - Oliwia Królikowska - ZS w Bogdańcu

Dnia 26 listopada w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach odbył się XXII Festiwal Pieśni Religijnej.

Turniej FLL Animal Allies już za nami!

Znalezione obrazy dla zapytania animal alliesUczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w warsztatach Lego w ramach polsko-niemieckiego projektu LEGO.  Był to jednak wyjątkowy warsztat, gdyż następnego dnia połączone siły gimnazjalistów z Bogdańca, Cedyni i Neutrebbin pod wspólnym szyldem LEGO Raiders wystartowały w turnieju we Frankfurcie nad Odrą.

Sukcesy naszych uczniów w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Lipkach Wielkich

18 listopada 2016 roku w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu odbył się szkolny konkurs recytatorski, którego laureatami zostali Natalia Kamińska, Milena Rucka i Kacper Łyczek. Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Zabielska.

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...   »