• witajcie uczniowie
  • PROJEKT 2016/2017
«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...   »

Powitanie wiosny w gimnazjum- odkrywamy talenty

Dnia 21.03.2017r. Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele zaplanowali i zorganizowali w naszej szkole szereg atrakcji, aby przywitać i uświetnić " Pierwszy Dzień Wiosny". W ostatni wtorek zimy lekcje prowadzili uczniowie… Następnie cała społeczność Gimnazjum przeniosła się do holu szkoły gdzie każda klasa zaprezentowała mini playback-show w rytmach disco-polo oraz przedstawiła utalentowane osoby.  Dzień zakończył się ogniskiem w Muzeum Budownictwa i Kultury Wiejskiej w Bogdańcu. Serdecznie dziękujemy  Radzie Rodziców oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły za poczęstunek.

Katarzyna Szachowa

Rozgrywki szachowe w Gimnazjum...

W czwartek 30 marca w świetlicy szkolnej gimnazjum, podczas długiej przerwy ruszyły pierwsze rozgrywki szachowe. Pierwszy " pojedynek" stoczyli uczniowie klas 2 gimnazjum: Wojciech Serkis z klasy 2b oraz Kamil Wilde z klasy 2c. Walka była zacięta i po dwóch rozgrywkach zakończyła się remisem. Chłopcy ponownie spotkają się we wtorek również na długiej przerwie. Zapraszamy do kibicowania.
Katarzyna Szachowa

Uczennice gimnazjum wyróżnione w konkursie PTTK „Poznajemy Ojcowiznę” - „Im dalej w las, tym więcej drzew, czyli wędrówka po ścieżkach Bogdańca”.

5 marca 2017 roku w siedzibie gorzowskiego oddziału PTTK, odbyło się uroczyste podsumowanie etapu rejonowego XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, odbywającego się pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

,, Balladyna''

W dniu 27 lutego 2017 r. uczniowie klas 1a,1b, 2b, 3a, 3b wzięli udział w wyjeździe do Gorzowa Wlkp.i obejrzeli słynny dramat Juliusza Słowackiego pt,, Balladyna'' w inscenizacji znanego teatru Artenes z Wrocławia. Słynie on z wierności adaptacji scenicznych i dzięki temu tekst dramatu został przypomniany uczniom bardzo szczegółowo. Uczniowie z uwagą śledzili losy bohaterów, szczególny zachwyt wzbudzały efekty specjalne, muzyka i gra aktorska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Mirosława Jach, Anna Moleda i Teresa Krycka.

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Bogdańcu uprzejmie prosi  rodziców o składanie podpisów na liście (lista w Szkole Podstawowej), dotyczącej referendum „Czy jest Pani/Pan  przeciw reformie edukacji,  którą rząd  wprowadza od 1 września 2017r”.   Dziękujemy za wpisy. Prezes Oddziału ZNP w Bogdańcu  B. Tyborska

Ferie zimowe w szkole

Informacja i zapisy: sekretariat SP – 957510055; sekretariat Gimnazjum - 957510041

XXVII Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Witnicy

XXVII Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Witnicy zakończyły się kolejnym sukcesem grupy teatralnej,, Katharsis'' z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu. Nasi szkolni artyści pod kierownictwem pań Mirosławy Jach i Teresy Kryckiej zdobyli tytuł Laureata i nominację do udziału w Wojewódzkich Spotkaniach Grup Kolędniczych i Jasełkowych. W tym roku prezentacje zespołów odbędą się 26 stycznia 2017 r. na deskach Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze. Aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
nauczycielki j. polskiego Teresa Krycka i Mirosława Jach.

W dniu 04.01.2017 w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne w zakresie:

1)Numerów alarmowych i wywiadu dyspozytorskiego- rodzajów numerów, zasad ich wykorzystania, sposobu prowadzenia rozmowy z dyspozytorem PSP, niezbędnych informacji jakich należy udzielić podczas informowania służb ratowniczych o zdarzeniu niebezpiecznym- w ramach programu „Ogniomistrz Żarek uczy i bawi”

Innowacja pedagogiczna z informatyki w naszej szkole - lekcje prowadzone przez pracowników Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Dnia 02.12.2016r. w ramach realizowanej programowej innowacji pedagogicznej w klasach pierwszych Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Gościliśmy w naszej szkole wykładowców: p.  Jolantę Czuczwarę, p. Elżbietę Błaszczak i p. Rafała Samulskiego , którzy przeprowadzili lekcje pokazowe. Uczniowie, pod okiem specjalistów z Wydziału Technicznego Gorzowskiej Akademii, uczyli się programować w języku C++. Opracowywali kod, sterowali wyświetlanymi komunikatami i napisali swoje pierwsze programy.

Młodzieży przybliżona została także zasada działania drukarki 3D, którą prowadzący innowacyjne zajęcia nam zaprezentowali.  Uczniowie zapoznali się z budową i projektowaniem  elementów, które następnie wydrukowano.

Dziękujemy serdecznie za współpracę i zorganizowanie niecodziennych lekcji informatyki.

I miejsce – Oliwia Królikowska – Zespół Szkół w Bogdańcu

19 listopada br. w Zespole Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego w Gorzowie Wielkopolskim odbył się I. Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty Ewy Rawy.

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...   »