• witajcie uczniowie
  • PROJEKT 2016/2017
«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...   »

Lekcja języka polskiego inaczej.

Uczniowie klasy II b na zajęciach języka polskiego przygotowali inscenizację fr. ,,Dziadów cz. II'' Adama Mickiewicza.
Tego dnia sala lekcyjna zamieniła się w żywy teatr. Aktorzy profesjonalnie wywiązali się z powierzonych im zadań; wykonali stroje, opracowali część muzyczną, stworzyli ciekawą scenografię.
Taka lekcja to świetny pomysł na kształcenie umiejętności aktorskich.

LAUREAT - Oliwia Królikowska - ZS w Bogdańcu

Dnia 26 listopada w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach odbył się XXII Festiwal Pieśni Religijnej.

Turniej FLL Animal Allies już za nami!

Znalezione obrazy dla zapytania animal alliesUczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w warsztatach Lego w ramach polsko-niemieckiego projektu LEGO.  Był to jednak wyjątkowy warsztat, gdyż następnego dnia połączone siły gimnazjalistów z Bogdańca, Cedyni i Neutrebbin pod wspólnym szyldem LEGO Raiders wystartowały w turnieju we Frankfurcie nad Odrą.

Sukcesy naszych uczniów w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Lipkach Wielkich

18 listopada 2016 roku w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu odbył się szkolny konkurs recytatorski, którego laureatami zostali Natalia Kamińska, Milena Rucka i Kacper Łyczek. Wyróżnienie otrzymała Małgorzata Zabielska.

Spotkanie autorskie z Panem Jackiem Getnerem

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził znany pisarz, scenarzysta, dramaturg, laureat licznych konkursów pisarskich Pan Jacek Getner.

Szkolna Liga Historyczna

Klasyfikacja po 4 serii – Rzym.   Temat 5 serii:  Daty historyczne

WYNIKI KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z HISTORII

DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ORGANIZOWANEGO PRZEZ LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY ETAP SZKOLNY  - 15 listopada 2016r.

Do konkursu rejonowego zakwalifikowała się Natalia Kamińska. Natalii  życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu, a wszystkim uczestnikom szkolnego etapu gratulujemy wiedzy i odwagi zmierzenia się z historią!!!

02.12.2016 - zajęcia według tygodniowego planu zajęć

Konferencja nauczycieli Zespołu Szkół w Bogdańcu i nauczycieli z Niemiec w Neutrebbin zaplanowana na dzień 02.XII.2016 r. została odwołana przez stronę niemiecką. Ponowny termin w/w spotkania planowany jest w miesiącu marcu/kwietniu 2017r.

W związku z powyższym, dnia 02.XII.2016 r. w Szkole Podstawowej/Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu będą prowadzone obowiązkowe zajęcia edukacyjne zgodnie z tygodniowym planem lekcji.

Narodowe Święto Niepodległości-polskie święto szczególnie uroczyście obchodzono w Zespole Szkół w Bogdańcu.

10 listopada uczniowie SP i GM uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Listopadowe warsztaty Lego w Witnicy

Znalezione obrazy dla zapytania paw dog small

Kolejny wyjazd na warsztaty LEGO do Witnicy już za nami. Było to już ostatnie spotkanie przed grudniowymi zawodami we Frankfurcie. Uczniowie pod opieką p. Edyty Kiełpińskiej i p. Anny Rutkowskiej-Szabla poszukiwali  rozwiązań turniejowych zadań. Warsztaty były również okazją do wspólnej pracy nad projektem badawczym - tegoroczna edycja dotyczy zwierząt - stąd też pomysł pieszej wycieczki do Gminnego Przytuliska w Witnicy.

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...   »