• witajcie uczniowie
  • PROJEKT 2016/2017
«   1 2    »

I Ty możesz zostać mistrzem w posługiwaniu się słownikami…

„Każdy słownik jest skarbcem informacji językowych
otwartym i dostępnym dla każdego.
Tylko pierwsze kartkowanie słownika na oślep w poszukiwaniu
Żądanego wyjaśnienia może się skończyć niepowodzeniem.
W miarę wzrostu wprawy staje się on najpewniejszym doradcą…”

Maria Nagajowa

Wystawa w bibliotece szkolnej

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni przygotowano wystawę książek Pawła Beręsewicza, który jest autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci.
Autora gościliśmy niedawno na spotkaniu autorskim w naszej szkole i dlatego też biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowości czytelnicze tego pisarza.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy i wypożyczania książek!

Zajęcia czytelnicze dla klasy 3 szkoły podstawowej

Dnia 5 października 2017r. uczniowie klasy 3bsp uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, podczas których Pani bibliotekarka, czytała im fragmenty książki P. Beręsewicza pt: „Pan Mamutko i zwierzęta”. Lekturze książki towarzyszyła wystawa innych powieści tego autora, która dostępna jest dla odwiedzających bibliotekę szkolną.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Marta Andruszko

Biblioteka szkolna zaprasza na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻKI!

Od 12 do 22 grudnia 2016r. Zespół Szkół w Bogdańcu będzie największą księgarnią w gminie -
a w jej ofercie znajdują się najlepsze książki w najlepszych cenach: nowości, bestsellery i książki przecenione. Szeroka oferta kilkunastu najpopularniejszych wydawców.
 Zapraszamy od godziny 8.00 do 14.00.

Warsztaty wykonywania ozdób świątecznych

Dnia 12.12.2016r. uczniowie klasy II B szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztacie tworzenia ozdób świątecznych, podczas którego powstał wiszący stroik.

Spotkanie stało się także okazją do zapoznania się z ofertą kiermaszu książek dostępnych
w bibliotece szkolnej. Celem kiermaszu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Akcja ma zachęcić młodych czytelników do wzbogacenia własnej domowej biblioteczki w nowe zbiory.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

7 grudnia 2016r.podczas zajęć czytelniczych klasa II B gimnazjum skorzystała z aktualnej prasy, która znajduje się w bibliotece szkolnej. Uczniowie, po zapoznaniu się z czasopismami docenili je jako dodatkowe, inspirujące źródło informacji.

Wyżej opisane zajęcia realizowane są w ramach lekcji bibliotecznych w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

Marta Andruszko

Zaproszenie na kiermasz książek w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się w dniach od 15 do 30 października 2015 roku (w godzinach otwarcia biblioteki). Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe dlatego też serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji!

Czytam sobie w bibliotece i jest super!

Dnia 23 września 2015r. odbyły się warsztaty czytelnicze dla najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej.
Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach integracyjnych,
zabawach z książką a także kolorowały ilustracje do książki E. Nowak pt: „Szarka”. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz teczkę z materiałami edukacyjnymi zachęcającymi do odwiedzania biblioteki szkolnej, która jest otwarta na młodych czytelników!

Nauczyciel bibliotekarz  - Marta Andruszko

Ogólnopolskie Wybory Książek

Biblioteka Szkolna w Zespole Szkół w Bogdańcu zaprasza serdecznie uczniów Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w akcji OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK.

Przeszłość drewnianej kukiełki

Pełnometrażowa animacja „Pinokio” autorstwa rysowników Walta Disneya, to propozycja filmowa, którą uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Bogdańcu mogli obejrzeć 10 października w bibliotece szkolnej.

W ramach zajęć Filmoteki Szkolnej organizowanych przez Klub Filmowy, czwartoklasiści poznali historię Gepetta i drewnianej zabawki o imieniu Pinokio, która została zaczerpnięta z książki Carlo Collodi’ego.

«   1 2    »