STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3    »

Pasowanie na czytelnika

We wtorek, piątego lutego 2019r. najmłodsi uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była wychowawczyni pani Barbara Tyborska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci wysłuchały wierszyków i rozwiązywały zagadki na temat książek.Później uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek i poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało notatkę z najważniejszymi zasadami, jak zostać wzorowym czytelnikiem.Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

„Spotkania z ciekawymi ludźmi”

W dniach 07.12.2018r. i 17.12.2018r. odbędzie się spotkanie autorskie z Adrianą Szklarz w ramach „Spotkania z ciekawymi ludźmi”

Adriana Szklarz -  mieszkanka naszej gminy jest autorką książek pt.: „Kobieta z męskim sercem” oraz „Przepis na wspaniałe życie”, które są dostępne w bibliotece szkolnej.

07.XII.2018r.- piątek- zajęcia dla uczniów odbędą się w świetlicy SP: -godzina 8.00-9.00 klasy VII, VIII.

17.XII.2018r.- poniedziałek- zajęcia dla uczniów odbędą się w świetlicy SP: -godzina 8.00-9.00 klasa III A, III B gimnazjum.

 

 

Dyrektor Szkoły Małgorzata Reks,

Odpowiedzialna: p. M. Adruszko -  Bazylewicz

„Czytam bajki, bajeczki” – projekt czytelniczy w bibliotece

Podczas drugiego spotkania z cyklu „Czytam bajki, bajeczki” dnia 22 listopada 2018r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z klasy pierwszej. W ramach listopadowego spotkania, nauczyciel bibliotekarz– Marta Bazylewicz- Andruszko, zapoznała uczniów z nowościami wydawniczymi zakupionymi w ramach projektu: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Następnie dzieci, po raz pierwszy, mogły samodzielnie wypożyczyć książki.
Biblioteka Szkolna w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu  od października 2018 r. do czerwca 2019 r. realizuje cykliczne zajęcia literackie pod hasłem: „Czytam bajki, bajeczki”.
Akcja ma na celu wykształcenie u dzieci nawyku korzystania z biblioteki od najmłodszych lat.
Wszyscy wiemy, że głośne czytanie to jeden z warunków prawidłowego emocjonalnego rozwoju dziecka, uczy twórczego myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i ułatwia zrozumienie siebie i świata... i oczywiście rozwesela!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

„Czytam bajki, bajeczki” – projekt czytelniczy w bibliotece

Biblioteka Szkolna w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu  od października 2018 r. do czerwca 2019 r. realizuje cykliczne zajęcia literackie pod hasłem: „Czytam bajki, bajeczki”.

  

 

Kongres Gospodarczy

Dnia 11 października 2018r. odbyła się  wycieczka klasy ósmej wraz z opiekunami: M. Andruszko i R. Wojczal, do Zielonej Góry, na Kongres Gospodarczy. Młodzież uczestniczyła w Inauguracji Kongresu 
w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. 

Nowe książki w bibliotece w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy, że Szkolna Biblioteka w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu uzyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3 – rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych do bibliotek.

 

 

 

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kapuściak, autorką książki„Dziewczyna w trampkach”.

W dniach 15-16 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza odbyło się dwudniowe spotkanie autorskie Małgorzaty Kapuściak z uczniami naszej szkoły.

I Ty możesz zostać mistrzem w posługiwaniu się słownikami…

„Każdy słownik jest skarbcem informacji językowych
otwartym i dostępnym dla każdego.
Tylko pierwsze kartkowanie słownika na oślep w poszukiwaniu
Żądanego wyjaśnienia może się skończyć niepowodzeniem.
W miarę wzrostu wprawy staje się on najpewniejszym doradcą…”

                                                                           Maria Nagajowa

Wystawa w bibliotece szkolnej

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni przygotowano wystawę książek Pawła Beręsewicza, który jest autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci.
Autora gościliśmy niedawno na spotkaniu autorskim w naszej szkole i dlatego też biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowości czytelnicze tego pisarza.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy i wypożyczania książek!

               Marta Andruszko

Zajęcia czytelnicze dla klasy 3 szkoły podstawowej

Dnia 5 października 2017r. uczniowie klasy 3bsp uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, podczas których Pani bibliotekarka, czytała im fragmenty książki P. Beręsewicza pt: „Pan Mamutko i zwierzęta”. Lekturze książki towarzyszyła wystawa innych powieści tego autora, która dostępna jest dla odwiedzających bibliotekę szkolną.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

 

                                                                              Marta Andruszko

«   1 2 3    »