• .
«   1 2 3    »

„Spotkania z ciekawymi ludźmi”

W dniach 07.12.2018r. i 17.12.2018r. odbędzie się spotkanie autorskie z Adrianą Szklarz w ramach „Spotkania z ciekawymi ludźmi”

Adriana Szklarz -  mieszkanka naszej gminy jest autorką książek pt.: „Kobieta z męskim sercem” oraz „Przepis na wspaniałe życie”, które są dostępne w bibliotece szkolnej.

07.XII.2018r.- piątek- zajęcia dla uczniów odbędą się w świetlicy SP: -godzina 8.00-9.00 klasy VII, VIII.

17.XII.2018r.- poniedziałek- zajęcia dla uczniów odbędą się w świetlicy SP: -godzina 8.00-9.00 klasa III A, III B gimnazjum.

Dyrektor Szkoły Małgorzata Reks,

Odpowiedzialna: p. M. Adruszko -  Bazylewicz

„Czytam bajki, bajeczki” – projekt czytelniczy w bibliotece

Podczas drugiego spotkania z cyklu „Czytam bajki, bajeczki” dnia 22 listopada 2018r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z klasy pierwszej. W ramach listopadowego spotkania, nauczyciel bibliotekarz– Marta Bazylewicz- Andruszko, zapoznała uczniów z nowościami wydawniczymi zakupionymi w ramach projektu: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Następnie dzieci, po raz pierwszy, mogły samodzielnie wypożyczyć książki.
Biblioteka Szkolna w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu  od października 2018 r. do czerwca 2019 r. realizuje cykliczne zajęcia literackie pod hasłem: „Czytam bajki, bajeczki”.
Akcja ma na celu wykształcenie u dzieci nawyku korzystania z biblioteki od najmłodszych lat.
Wszyscy wiemy, że głośne czytanie to jeden z warunków prawidłowego emocjonalnego rozwoju dziecka, uczy twórczego myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i ułatwia zrozumienie siebie i świata... i oczywiście rozwesela!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

„Czytam bajki, bajeczki” – projekt czytelniczy w bibliotece

Kongres Gospodarczy

Dnia 11 października 2018r. odbyła się  wycieczka klasy ósmej wraz z opiekunami: M. Andruszko i R. Wojczal, do Zielonej Góry, na Kongres Gospodarczy. Młodzież uczestniczyła w Inauguracji Kongresu
w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda.

Nowe książki w bibliotece w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy, że Szkolna Biblioteka w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu uzyskała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3 – rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych do bibliotek.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kapuściak, autorką książki„Dziewczyna w trampkach”.

W dniach 15-16 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza odbyło się dwudniowe spotkanie autorskie Małgorzaty Kapuściak z uczniami naszej szkoły.

I Ty możesz zostać mistrzem w posługiwaniu się słownikami…

„Każdy słownik jest skarbcem informacji językowych
otwartym i dostępnym dla każdego.
Tylko pierwsze kartkowanie słownika na oślep w poszukiwaniu
Żądanego wyjaśnienia może się skończyć niepowodzeniem.
W miarę wzrostu wprawy staje się on najpewniejszym doradcą…”

Maria Nagajowa

Wystawa w bibliotece szkolnej

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni przygotowano wystawę książek Pawła Beręsewicza, który jest autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci.
Autora gościliśmy niedawno na spotkaniu autorskim w naszej szkole i dlatego też biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowości czytelnicze tego pisarza.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy i wypożyczania książek!

Marta Andruszko

Zajęcia czytelnicze dla klasy 3 szkoły podstawowej

Dnia 5 października 2017r. uczniowie klasy 3bsp uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, podczas których Pani bibliotekarka, czytała im fragmenty książki P. Beręsewicza pt: „Pan Mamutko i zwierzęta”. Lekturze książki towarzyszyła wystawa innych powieści tego autora, która dostępna jest dla odwiedzających bibliotekę szkolną.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Marta Andruszko

Biblioteka szkolna zaprasza na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻKI!

Od 12 do 22 grudnia 2016r. Zespół Szkół w Bogdańcu będzie największą księgarnią w gminie -
a w jej ofercie znajdują się najlepsze książki w najlepszych cenach: nowości, bestsellery i książki przecenione. Szeroka oferta kilkunastu najpopularniejszych wydawców.
 Zapraszamy od godziny 8.00 do 14.00.

«   1 2 3    »