zszbogdaniec.edupage.org

Co nam dają biblioteki?

Zalety książek

Graj w bibliotece!

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów na aktywne długie przerwy z grami planszowymi i nie tylko!
Bierki, memo, puzzle i inne gry edukacyjne od poniedziałku do piątku,
po czwartej lekcji od 11.30 do 11.50. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Słowniki w bibliotece szkolnej

Dnia 24 września 2019r. uczniowie klasy IV podczas zajęć czytelniczych korzystali ze słowników ortograficznych ćwicząc praktycznie umiejętność samodzielnego wyszukiwania informacji oraz utrwalali znajomości alfabetu.
Prowadzone w podany sposób celowe ćwiczenia ortograficzne przybliżają uczniom budowę słowników ortograficznych i przygotowują ich do systematycznego, sprawnego korzystania z różnych pomocy naukowych
w dalszej edukacji językowej (także w nauce języków obcych).

Jesienne liście

Uczniowie klasy 5a podczas zajęć w bibliotece szkolnej zapoznali się z kształtami liści znanych drzew a także z techniką kolażu,który polegana układaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw. Podczas zajęć dzieci  rozwijały  wyobraźnię i zdolności plastyczne a także utrwalały nazwy drzew.Powstałe prace są wyeksponowane w bibliotece szkolnej, zapraszamy do obejrzenia wystawki!

Jak nie czytam jak czytam

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.
Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

„Jak nie czytam, jak czytam”

Już 7 czerwca IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce!

Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka  w Szkole wraz z ponad 2000 bibliotek. Nasza szkoła również przyłączyła się w tym roku do akcji.

Pasowanie na czytelnika

We wtorek, piątego lutego 2019r. najmłodsi uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była wychowawczyni pani Barbara Tyborska, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci wysłuchały wierszyków i rozwiązywały zagadki na temat książek.Później uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek i poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało notatkę z najważniejszymi zasadami, jak zostać wzorowym czytelnikiem.Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

„Spotkania z ciekawymi ludźmi”

W dniach 07.12.2018r. i 17.12.2018r. odbędzie się spotkanie autorskie z Adrianą Szklarz w ramach „Spotkania z ciekawymi ludźmi”

Adriana Szklarz -  mieszkanka naszej gminy jest autorką książek pt.: „Kobieta z męskim sercem” oraz „Przepis na wspaniałe życie”, które są dostępne w bibliotece szkolnej.

07.XII.2018r.- piątek- zajęcia dla uczniów odbędą się w świetlicy SP: -godzina 8.00-9.00 klasy VII, VIII.

17.XII.2018r.- poniedziałek- zajęcia dla uczniów odbędą się w świetlicy SP: -godzina 8.00-9.00 klasa III A, III B gimnazjum.

Dyrektor Szkoły Małgorzata Reks,

Odpowiedzialna: p. M. Adruszko -  Bazylewicz