„Czytam bajki, bajeczki” – projekt czytelniczy w bibliotece

Dnia 29 października 2018r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego
z wychowawcą p. Krystyną Kasprzak. W ramach październikowego spotkania, w specjalnie udekorowanej bibliotece,  P. Dyrektor Małgorzata Reks czytała dzieciom książkępt: „O kocie, który został czarodziejem”, Anny Onichimowskiej. Następnie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i kolorowanki!
Akcja ma na celu wykształcenie u dzieci nawyku korzystania z biblioteki od najmłodszych lat.
Wszyscy wiemy, że głośne czytanie to jeden z warunków prawidłowego emocjonalnego rozwoju dziecka, uczy twórczego myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i ułatwia zrozumienie siebie i świata... i oczywiście rozwesela!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!