„Jak nie czytam, jak czytam”

STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!

Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta.

PRZEBIEG

7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski, w tym również nasza szkoła, będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających
 w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób.

ALE PO CO?

Uczniowie mają okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek
i kolegów Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym,
 z wolnym czasem i rozrywką.

Akcja czytelnicza w Szkole Podstawowej w Bogdańcu odbędzie się  7 czerwca o godzinie 10 w  bibliotece  szkolnej i na dziedzińcu szkoły.  Uczniowie mogą wypożyczyć w bibliotece szkolnej ciekawe pozycje do czytania  lub przynieść własne.

Zapraszamy!