«   1 2 3    »

Biblioteka szkolna zaprasza na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻKI!

Od 12 do 22 grudnia 2016r. Zespół Szkół w Bogdańcu będzie największą księgarnią w gminie -
a w jej ofercie znajdują się najlepsze książki w najlepszych cenach: nowości, bestsellery i książki przecenione. Szeroka oferta kilkunastu najpopularniejszych wydawców.
 Zapraszamy od godziny 8.00 do 14.00.

Warsztaty wykonywania ozdób świątecznych

Dnia 12.12.2016r. uczniowie klasy II B szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztacie tworzenia ozdób świątecznych, podczas którego powstał wiszący stroik.

Spotkanie stało się także okazją do zapoznania się z ofertą kiermaszu książek dostępnych
w bibliotece szkolnej. Celem kiermaszu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Akcja ma zachęcić młodych czytelników do wzbogacenia własnej domowej biblioteczki w nowe zbiory.

Marta Andruszko

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

7 grudnia 2016r.podczas zajęć czytelniczych klasa II B gimnazjum skorzystała z aktualnej prasy, która znajduje się w bibliotece szkolnej. Uczniowie, po zapoznaniu się z czasopismami docenili je jako dodatkowe, inspirujące źródło informacji.

Wyżej opisane zajęcia realizowane są w ramach lekcji bibliotecznych w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

Marta Andruszko

Zaproszenie na kiermasz książek w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się w dniach od 15 do 30 października 2015 roku (w godzinach otwarcia biblioteki). Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe dlatego też serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji!

Czytam sobie w bibliotece i jest super!

Dnia 23 września 2015r. odbyły się warsztaty czytelnicze dla najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej.
Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach integracyjnych,
zabawach z książką a także kolorowały ilustracje do książki E. Nowak pt: „Szarka”. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz teczkę z materiałami edukacyjnymi zachęcającymi do odwiedzania biblioteki szkolnej, która jest otwarta na młodych czytelników!

Nauczyciel bibliotekarz  - Marta Andruszko

Ogólnopolskie Wybory Książek

Biblioteka Szkolna w Zespole Szkół w Bogdańcu zaprasza serdecznie uczniów Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w akcji OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK.

Przeszłość drewnianej kukiełki

Pełnometrażowa animacja „Pinokio” autorstwa rysowników Walta Disneya, to propozycja filmowa, którą uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Bogdańcu mogli obejrzeć 10 października w bibliotece szkolnej.

W ramach zajęć Filmoteki Szkolnej organizowanych przez Klub Filmowy, czwartoklasiści poznali historię Gepetta i drewnianej zabawki o imieniu Pinokio, która została zaczerpnięta z książki Carlo Collodi’ego.

Chińska legenda

W dniu 15 pażdziernika bibliotekę szkolną odwiedziła klasa VI „b” szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Bogdańcu. Szóstoklasiści  obejrzeli film „Mulan”, jedną
z klasycznych animacji Walta Disneya. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach Dni Filmowe, które należą do cyklu lekcji organizowanych przez Klub Filmowy

Projekcje filmowe w bibliotece

W bibliotece szkolnej działa Biblioteczny Klub Filmowy, którego założeniem jest prezentacja filmów dla czytelników biblioteki. Pokazy filmów są poprzedzone krótką prelekcją na temat filmu i jego twórców.

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej .Impreza  organizowana każdego roku weszło na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

«   1 2 3    »