STRONA GŁÓWNA
  • .
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3    »

Warsztaty wykonywania ozdób świątecznych

Dnia 12.12.2016r. uczniowie klasy II B szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztacie tworzenia ozdób świątecznych, podczas którego powstał wiszący stroik.

Spotkanie stało się także okazją do zapoznania się z ofertą kiermaszu książek dostępnych
w bibliotece szkolnej. Celem kiermaszu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Akcja ma zachęcić młodych czytelników do wzbogacenia własnej domowej biblioteczki w nowe zbiory.

Marta Andruszko

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

7 grudnia 2016r.podczas zajęć czytelniczych klasa II B gimnazjum skorzystała z aktualnej prasy, która znajduje się w bibliotece szkolnej. Uczniowie, po zapoznaniu się z czasopismami docenili je jako dodatkowe, inspirujące źródło informacji.

Wyżej opisane zajęcia realizowane są w ramach lekcji bibliotecznych w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

Marta Andruszko

Zaproszenie na kiermasz książek w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się w dniach od 15 do 30 października 2015 roku (w godzinach otwarcia biblioteki). Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe dlatego też serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji!

 

 

Czytam sobie w bibliotece i jest super!

Dnia 23 września 2015r. odbyły się warsztaty czytelnicze dla najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej.
Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach integracyjnych,
zabawach z książką a także kolorowały ilustracje do książki E. Nowak pt: „Szarka”. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz teczkę z materiałami edukacyjnymi zachęcającymi do odwiedzania biblioteki szkolnej, która jest otwarta na młodych czytelników!

 

Nauczyciel bibliotekarz  - Marta Andruszko

Ogólnopolskie Wybory Książek

Biblioteka Szkolna w Zespole Szkół w Bogdańcu zaprasza serdecznie uczniów Szkoły Podstawowej do wzięcia udziału w akcji OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK.

 

Przeszłość drewnianej kukiełki

Pełnometrażowa animacja „Pinokio” autorstwa rysowników Walta Disneya, to propozycja filmowa, którą uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Bogdańcu mogli obejrzeć 10 października w bibliotece szkolnej.

W ramach zajęć Filmoteki Szkolnej organizowanych przez Klub Filmowy, czwartoklasiści poznali historię Gepetta i drewnianej zabawki o imieniu Pinokio, która została zaczerpnięta z książki Carlo Collodi’ego.

Chińska legenda

W dniu 15 pażdziernika bibliotekę szkolną odwiedziła klasa VI „b” szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Bogdańcu. Szóstoklasiści  obejrzeli film „Mulan”, jedną  
z klasycznych animacji Walta Disneya. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach Dni Filmowe, które należą do cyklu lekcji organizowanych przez Klub Filmowy

 

 

Projekcje filmowe w bibliotece

W bibliotece szkolnej działa Biblioteczny Klub Filmowy, którego założeniem jest prezentacja filmów dla czytelników biblioteki. Pokazy filmów są poprzedzone krótką prelekcją na temat filmu i jego twórców.                                                                

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej .Impreza  organizowana każdego roku weszło na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

REGULAMIN BIBLIOTEKI I CZYTELNI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki i czytelni mogą korzystać uczniowie,
nauczyciele, i inni pracownicy szkoły, rodzice oraz absolwenci.

«   1 2 3    »