e-Twinning?! Co to jest?

Znalezione obrazy dla zapytania etwinning logoProgram promuje wśród nauczycieli wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), aby wspólnie działać, wymieniać się doświadczeniami, informacjami, wrażeniami i materiałami do pracy. Dla uczniów jest ten program  przede wszystkim motywacją  do nauki języków obcych i poznania innych kultur Europy. Projekt w ramach programu  e-Twinning cechuje się wykorzystaniem narzędzi znanych i akceptowanych przez uczniów tj. internet, oprogramowanie komputerowe, aparat cyfrowy czy kamera. Językiem projektu jest zawsze jeden z języków obcych nauczanych w szkole, który jest wykorzystywany do komunikacji między szkołami partnerskimi. Nasi uczniowie mogą w sposób naturalny wykorzystywać nabyte umiejętności językowe w celu porozumiewania  się z rówieśnikami. Ponadto temat projektu jest zawsze związany z podstawą programową a realizowany jest metodą znaną naszym uczniom –metodą projektu edukacyjnego.

źródło: http://www.gimn9zab.republika.pl/