• witajcie uczniowie
  • PROJEKT 2016/2017
«   1 2    »

WYNIKI GMINNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH BOGDANIEC 2014 GIMNAZJUM

Dnia 1 października 2014 roku odbyły się w naszej szkole gminne biegi przełajowe. Pogoda dopisała a wyniki przedstawiają się następująco:

Kibic na 6

W dniu 30 września 2014 roku w siedzibie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs fotograficzny, adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego. Komisja oceniła 45 prac i przyznała nagrody w różnych kategoriach wiekowych. Miło jest poinformować, że w  II kategorii - gimnazja   III Nagrodę zdobyła:  JULIA DOBRZAŃSKA  z Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu

Gratulujemy

(źródło:http://www.ko-gorzow.edu.pl/kibic-na-6/2964-2014-10-03-07-49-32)

Dzień Dziecka na sportowo

Dnia 30 maja 2014 z okazji Dnia Dziecka w Gimnazjum zostały rozegrane zawody sportowe.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU za nami, uczniowie naszego gimnazjum spotkali się w hali Zespołu Szkół w Bogdańcu aby rozegrać turniej piłki nożnej. Do turnieju zgłosiły się klasy z wytypowaną reprezentacją składającą się z 4 dziewcząt i 4 chłopców.

Wszystko dla piłki, wszystko dla ruchu

Piękna pogoda pomogła w organizacji II rundy eliminacyjnej Coca – Cola Cup, którą rozegrano na boisku Zespołu Szkół w Bogdańcu. Do II rundy przystąpiły cztery drużyny:

Jesteśmy w programie: „Kibic na 6”

Idea projektu Kibic na 6

Ideą projektu jest opracowanie metod pracy z młodzieżą, tak by zmieniła się postawa i wzór zachowania podczas zawodów sportowych. Chodzi zarówno o rywalizację na boisku, jak i zachowanie kibiców na stadionach. W ramach programu powstaną m.in. schematy lekcji wychowawczych i działań, które można podejmować wśród młodzieży, tak by w sposób interesujący przekonać i pokazać zdrową i mądrą kulturę kibicowania.

WSZYSTKO DLA PIŁKI WSZYSTKO DLA RUCHU

Coca-Cola Cup to jeden z największych w Polsce turniejów piłkarskich dla młodzieży gimnazjalnej. Na całym świecie grają w nim dziewczęta i chłopcy powyżej 12 roku życia. Turniej organizowany jest we współpracy z lokalnymi organizacjami sportowymi, federacjami piłkarskimi czy stowarzyszeniami szkolnymi.

Poloneza czas zacząć!

Czas zakończenia szkoły to moment, który skłania do rozpoczęcia nauki tańca dostojnego- czyli Poloneza. Już w drugiej klasie gimnazjum można oswajać uczniów z podstawowym krokiem tanecznym oraz tworzyć pierwsze układy taneczne. W trzeciej klasie gimnazjum Polonez jest nieodzownym elementem zakończenia szkoły. Uczniowie mogą włączyć własne pomysły do układów tanecznych i poczuć się jak twórcy układów tanecznych.

Opracowała: Beata Stankiewicz

kp.doc » scenariusz zajęć tanecznych - polonez

Na łyżwy! Lodowisko "Słowianka"

Dnia 06.12.2013r klasa 1B Gimnazjum razem z wychowawczynią Beatą Stankiewicz oraz panią Aleksandrą Andersz- Wlaźlak wyjechała do Gorzowa Wlkp. na lodowisko "Słowianka".

Tańczyć każdy może!

W szkole działa grupa taneczna "Twist" pod opieką pani Beaty Stankiewicz. Grupa   spotyka się w każdy piątek po lekcjach. Uczniowie mogą się wykazać własną inicjatywą i kreatywnością.  Układy taneczne zdążyli już zobaczyć pozostali uczniowie Gimnazjum na Dzień Talentu w listopadzie oraz na Dzień Wiosny w marcu.

kt.doc » konspekt_tańce

«   1 2    »