STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
zszbogdaniec.edupage.org

Mali programiści certyfikowani!

Mali programiści z I klasy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza otrzymali certyfikat ukończenia kursu kodowania organizowanego przez studio code.org. Uczniowie kodowali, realizując kurs dla początkujących i tworząc własne gry lub historyjki poprzez algorytmy programowania.

 Kurs 1 https://studio.code.org/s/course1   umożliwiał rozpoczynającym swoją przygodę z kodowaniem - początkującym programistom tworzenie programów komputerowych, które uczą współdziałania w grupie, kształtują poczucie wytrwałości w opracowywaniu strategii rozwiązywania problemów, rozwijają umiejętności analityczne. W końcowym etapie kursu uczniowie tworzyli własne gry lub historyjki.

OGROMNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH „MAŁYCH PROGRAMISTÓW”  :-) :-) :-)

             Na stronie internetowej https://studio.code.org/courses , http://mistrzowiekodowania.samsung.pl/ oraz https://hourofcode.com/pl dostępnych jest wiele innych zadań i kursów, przeznaczonych dla użytkowników mniej lub bardziej zaawansowanych w doświadczenia związane z programowaniem. Zapraszamy do niezwykłej przygody z kodowaniem! Każdy może zostać programistą!

                                                                       Opracowanie: Dorota Fabianowicz