Szkoła w Bogdańcu laureatem województwa lubuskiego w „Pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach”.

W roku szkolnym 2016/2017 szkoła podstawowa/gimnazjum uczestniczyły w  „Pilotażowym wdrożeniu nauczania programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne oraz programy autorskie w szkołach."

Różnorodna aktywność  i podejmowane liczne działania w trzech etapach edukacyjnych, prowadzone przez: p. Dorotę Fabianowicz, p. Annę Rutkowską-Szablę i p. Dariusza Drozda, realizatorów i autorów innowacji pedagogicznej, stanowiły nowatorskie rozwiązania programowe z informatyki/zajęć komputerowych. Sprawozdanie z przebiegu zajęć z wykorzystaniem różnych pomocy dydaktycznych lub innowacyjnych metod i form pracy, uzupełnione zdjęciami, linkami i filmikami, opracowane przez panią Dorotę Fabianowicz i złożone do Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., było jednym z kryteriów ubiegania się o reprezentowanie województwa podczas ogólnopolskiego podsumowania w/w programu.

Uzyskane wyróżnienie w III etapie edukacyjnym nadane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. zakwalifikowało nas więc do uczestnictwa i reprezentowania województwa lubuskiego w uroczystym podsumowaniu zorganizowanym w Warszawie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zaplanowanym w dniach 28-29 września 2017r.

Opracowanie:Dorota Fabianowicz