STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
zszbogdaniec.edupage.org

Bogd@niec progr@muje! - relacja

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w Tygodniu Kodowania. W bieżącym roku szkolnym zgłosiliśmy kilka wydarzeń w ramach inicjatywy Meet and Code. Na jedno z nich otrzymaliśmy grant na zakup niezbędnych pomocy i sprzętu w wysokości 400 Euro. Dzięki pozyskanym środkom mogliśmy zrealizować 3 warsztaty dla uczniów naszej szkoły, które miały za zadanie przybliżyć uczniom tematykę związaną z programowaniem. Wspólnie z dziećmi podczas Tygodnia Kodowania bawiliśmy się w naszej szkolnej bibliotece rozwiązując zadania, zagadki i szyfry, rysowaliśmy zakodowane obrazy, a także kolorowaliśmy binarną MEGA kolorowankę! Pomogliśmy również naszemu zaprzyjaźnionemu kosmicie - Scottiemu dostać się do domu. 

Nasza inicjatywa została zgłoszona do konkursu Meet and Code Award w kategorii Girls do IT! - bardzo ważniej kategorii, podkreślającej, że programowanie jest świetną zabawą również dla dziewczyn! W trakcie zajęć staraliśmy się obalić stereotyp inżyniera-mężczyzny czy informatyka - mężczyzny, wspólnie stwierdziliśmy, że o wyborze przyszłego zawodu powinny decydować jedynie nasze predyspozycje, umiejętności i kompetencje, a nie płeć czy pochodzenie. 

Wzięliśmy również udział w internetowym głosowaniu na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach Tygodnia Kodowania 2019. Dziękujemy serdecznie za wszystkie oddane na nasze wydarzenie głosy. 

Dziękuję p. Marcie Bazylewicz-Andruszko z naszej szkolnej biblioteki za wszelką pomoc w relizacji projektu.

Jednocześnie przypominam, że zajęcia w ramach Szkolnego Klubu Scottiego odbywają się 2x w miesiącu w środy - w godz. 13.40-15.20 w bibliotece szkolnej.

Anna Rutkowska-Szabla