• ..

X Konkurs Kolęd i Pastorałek „Nad światem cicha noc” już za nami!

Przesłuchania przebiegały w 5 kategoriach. Podziwialiśmy prezentacje wokalne oraz instrumentalne w wykonaniu uczestników przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.  Jury  w składzie Czesław Ganda, KS. Proboszcz  Gabriel Stożek, przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA Przedszkola i Oddziały Przedszkolne

Wyróżnienie Zofia Kozłowska –  „Świeć gwiazdeczko”,  oddział przedszkolny SP Jenin;

Wyróżnienie Gabrysia Dygban – „Mała choinka”, oddział przedszkolny SP Jeniniec;

KATEGORIA KL. I-III

Laureat 1 miejsce  – Milena Mieczowska -  „Skrzypi wóz”, SP Bogdaniec;

Laureat 2 miejsce  – Magdalena Rewers –„ Gwiazdy tańczą”, SP Jenin;

Laureat 3 miejsce  – Sara Zawadzinski –  „W żłobie leży”, SP Bogdaniec;

Laureat 3 miejsce  – Maja Kulczyńska –„ O gwiazdo Betlejemska”, SP Jenin;

KATEGORIA KL. IV-VI

Laureat  1 miejsce  – Wiktor Sinkowski – „Mario , czy już wiesz?”, SP Jenin;

Laureat  2 miejsce  – Weronika Prończuk –  „Kolęda cisza”, SP Jenin;

Laureat 2 miejsce  – Michał Mirończuk – Ossowski – „Jezus malusieńki”,  SP Jeniniec;

Laureat 3 miejsce  –  Weronika Lewandowska – „Dlaczego dzisiaj”, SP Jenin;

KATEGORIA GIMNAZJUM

Laureat 1 miejsce  – Milena Rucka – „Pierwsza gwiazda”, Gimnazjum Bogdaniec;

Laureat 1 miejsce -  Oliwia Królikowska – „Uciekali”, Gimnazjum Bogdaniec;

Laureat 2 miejsce  – Karolina Kulczyńska – „Gdy śliczna Panna”,  Gimnazjum Bogdaniec;

Laureat 2 miejsce  – Oliwia Mękarska – „Mario , czy już wiesz?”, Gimnazjum Bogdaniec;

Laureat 3 miejsce  –  Kamila Górna – „Sianko na stół”, Gimnazjum Bogdaniec;

KATEGORIA ZESPOŁY

Laureat 1 miejsce – Zespół wokalno – instrumentalny z Gimnazjum w Bogdańcu w składzie: Oliwia Mękarska,  Karolina Kulczyńska, Kamila Górna, Martyna Musiela, Wiktoria Lauer, Jowita Caban, Milena Rucka, Kinga Kołoszyc, Małgorzata Zabielska, Alicja Ossowska; pastorałka „Przekażmy sobie znak pokoju”

Laureat 3 miejsce – Schla „Jenińskie Anioły”  działająca przy parafii Św. Michała Archanioła w Jeninie,  w składzie: Maja Kulczyńska, Wiktoria Kołodziej, Zuzanna Grzyb, Emilia Jagodzińska, Joanna Kaniewska, Natalia Naumowicz, Weronika Prończuk, Jagoda Arkit, Martyna Bukowska, Marta Listowska pastorałka „Gore gwiazda Jezusowi”

NAGRODA PUBLICZNOŚCI  – Oliwia Królikowska – Uciekali, Gimnazjum Bogdaniec;

NAGRODA GRAND PRIX

Zuzanna Zielińska – Mario , czy już wiesz, MDK Gorzów Wlkp.;

W dniu 8 stycznia odbył się uroczysty koncert laureatów pt. „Nad światem cicha noc” w kościele parafialnym                          w Bogdańcu pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Uczestnicy wystąpili w specjalnym programie noworoczno – kolędowym.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Bogdańcu, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują za wsparcie i okazane serce dla naszych działań: Staroście Powiatu Gorzowskiego p. Małgorzacie Domagała, Wójtowi Gminy Bogdaniec  p. Krystynie Pławskiej, Nadleśnictwu Bogdaniec p. Piotrowi Pietkunowi, Piekarni w Bogdańcu p. Karinie Wojtkowiak  oraz p. Zofii i Leszkowi Wojtkowiak, Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej „Zbyszko” w  Bogdańcu p. Sławomirowi Sitaszowi, Radnemu Powiatowemu p. Jarosławowi Lewandowiczowi, Autoryzowanemu  Dealerowi Firmy STHIL  p.  Lidii i Krzysztofowi Seremak, Zarządowi  Koła Łowieckiego „Jeleń”  w  Bogdańcu  p. Waldemarowi Jedynak, p. Marzannie i Romanowi Dębickim, Sołtysowi Sołectwa  Motylewo Edmundowi Kruszewskiemu, Sołtysowi Sołectwa Bogdaniec Bronisławowi Wiąckowi.

Dyrektor Zespołu Szkół w Bogdańcu serdecznie dziękuje nauczycielom i pracownikom szkoły za przygotowanie, a w szczególności: Marcie Andruszko, Hubertowi Zbiorczykowi, Annie Westfahl, Monice Wiącek, Annie Deptule, Czesławowi Gandzie, ks. proboszczowi Gabrielowi Stożkowi, Annie Drzewieckiej, Dorocie Fabianowicz i uczniowi klasy drugiej gimnazjum Maciejowi Chwaliszowi.

Organizatorzy konkursu : Małgorzata Reks, Marta Andruszko, Hubert Zbiorczyk.