• witajcie uczniowie
  • PROJEKT 2016/2017

Projekt polsko-tajlandzki w szkole podstawowej

Od dwóch lat pracujemy w naszej szkole w ramachprojektu polsko-tajlandzkiego. Projekt ten prowadzony jest przez panią Annę Bucholską (nauczycielkę języka angielskiego) i polega na wymianie listów w języku angielskim przez uczniów klas 5 i 6 z zaprzyjaźnionymi uczniami w tajlandzkiej szkole.
Od dwóch lat pracujemy w naszej szkole w ramach projektu polsko-tajlandzkiego. Projekt ten prowadzony jest przez panią Annę Bucholską (nauczycielkę języka angielskiego) i polega na wymianie listów w języku angielskim przez uczniów klas 5 i 6 z zaprzyjaźnionymi uczniami w tajlandzkiej szkole. Dzieci piszą o swoim codziennym życiu, rodzinie, szkole, czasie wolnym, zwyczajach i tradycjach. Uczniowie, którzy uczestniczą w projekcie mają możliwość doskonalić znajomość języka angielskiego oraz poznawać kulturę i zwyczaje tego odległego kraju. Każdy list otrzymany z Tajlandii wiąże się z ogromną radością.
W poniedziałek 25 marca 2013 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz klasa 1b gimnazjum wzięli udział w apelu, którego celem było przedstawienie efektów pracy w ramach naszego polsko-tajlandzkiego projektu. Obejrzeliśmy razem filmy i zdjęcia przedstawiające codzienne życie w szkole, z którą współpracujemy. Na apelu gościliśmy panią Annę Majchrzak, która uczy w Tajlandii języka angielskiego i dużo nam o tym kraju opowiedziała. Apel był również okazją, by wymienić się drobnymi upominkami, z których bardzo się cieszyliśmy.

autor: Anna Bucholska (nauczyciel)