Uroczysty apel z okazji 78 rocznicy zbrodni katyńskiej

Następnie cała społeczność szkolna udała się na Plac Przykościelny, gdzie odbył się Apel Poległych i wspólna modlitwa pod przewodnictwem księdza proboszcza Gabriela Stożka w intencji pomordowanych oficerów i uczestników katastrofy smoleńskiej. Uroczystość rozpoczęła  Dyrektor Szkoły, Pani Małgorzata Reks, która w swoim przemówieniu nawiązała do heroicznej i niezłomnej postawy polskich żołnierzy, którzy do końca pozostali wierni swojej Ojczyźnie i z których powinniśmy brać przykład  także dzisiaj.

Dyrektorzy naszej Szkoły i uczniowie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed obeliskiem i Dębem Pamięci kapitana Eugeniusz Wojczala, ofiary zbrodni katyńskiej.

Na uroczystości gościliśmy rodzinę naszego bohaterskiego oficera, Państwo Krystynę i Zdzisława Wojczal, którzy oddali hołd polskim oficerom, składając kwiaty i znicze.

Obchody 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej  i 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej  były dla nas  lekcją historii i patriotyzmu. Chcemy, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni była żywa w pokoleniach polskiego narodu.   Można przebaczyć, ale nie można zapomnieć !

Opracował: nauczyciel historii w SP Bogdaniec:  Remigiusz Wojczal.