• ..

BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

PATRONAT: WÓJT GMINY BOGDANIEC PANI KRYSTYNA PŁAWSKA

TERMIN: 30 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) godz. 10.00 -11.00

CELE:Bogdaniecki Bieg dla Biało-Czerwonej organizowany jest w celu szczególnego uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej obchodzonego 2 maja oraz 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.                        Naszym celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja biegania i kształtowanie postaw  patriotycznych dzieci i młodzieży oraz szacunek dla barw narodowych.

CHARAKTER BIEGU:  Bieg ma charakter towarzyski. Nie będzie prowadzony pomiar czasu. Trasa: start i meta na boisku przyszkolnym. Bieg ul. Pocztową w górę, w stronę lasu, następnie ścieżką edukacyjną do Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu - muzeum oraz powrót ścieżką leśną do  ul. Pocztowej, w dół na plac przyszkolny lub boisko  – 1200,00m. Każdy uczestnikbędzie miał zapewnioną opiekę medyczną podczas biegu oraz będzie mógł uczestniczyć w losowaniu nagród.Odróżnia się od innych biegów tym, że biegniemy w strojach z akcentami biało-czerwonymi. Dla właścicieli najbardziej patriotycznych kreacji przewidzianesą nagrody– niespodzianki ufundowane przez p. wójt !!!

BIEG OTWARTY DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY BOGDANIEC,

DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIERWICZA W BOGDAŃCU

w strojach biało- czerwonych z flagami państwowymi.

PROGRAM BIEGU:

1. Przemowa Pani Krystyny Pławskiej, Wójta Gminy Bogdaniec

Przemowa Pani Małgorzaty Reks, DyrektoraSzkoły Podstawowej w Bogdańcu

2. Wspólna rozgrzewka

3. Wspólne zdjęcie z flagą biało-czerwoną

4. Start biegu

5. Rozlosowanie pamiątkowych nagród za ciekawy strój biało- czerwony

6. Zakończenie biegu

Proponowana trasa: 1. Spotkanie wszystkich uczestników biegu na boisku szkolnym2. Start: boisko szkolneul. Pocztowa→ ścieżka leśna w kierunku Muzeum  →polana na starym stadionie → powrót ścieżką leśną w kierunku szkoły → boisko szkolne  → meta

Organizatorzy: Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu