• witajcie uczniowie
  • PROJEKT 2016/2017

Dzień Patrona

Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo starannie. Dzięki temu we wtorek, 8 maja 2018 roku, uczciliśmy pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Henryka Sienkiewicza. Tego dnia w murach szkolnych można było spotkać postacie ze stron powieści i nowel naszego patrona.
 Z tej okazji uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum pod czujnym okiem opiekunów, p. Teresy Kryckiej, p. Marka Sokoła, p. Marty Andruszko i p. Izabeli Jagieło przygotowali akademię mającą upamiętnić zasługi wielkiego pisarza, natomiast dzieci z klas O-III szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawców wykonały prace plastyczne. Nie zabrakło również konkursów literackich inspirowanych twórczością H. Sienkiewicza. Podczas apelu nagrodzeni zostali Laureaci: Hanna Piasecka, Aleksandra Żylewicz, Gabriel Kardasz, Aniela Ostaszewska i Weronika Nowak.
 Nad dekoracją czuwały p. Anna Westfahl i p. Monika Wiącek. Oprawa muzyczna została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem p. Huberta Zbiorczyka.
 Do obchodów Dnia Patrona włączył się także samorząd uczniowski, który ogłosił konkurs na najciekawsze przebranie.

Izabela Jagieło, Teresa Krycka – nauczycielki języka polskiego