Obóz polsko-niemiecki w Stanowicach

W dniach 1-5 lipca 2019 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w polsko-niemieckiej kolonii pt. Wakacyjna Akademia Wynalazcy w Stanowicach. W trakcie letniego wypoczynku dzięki wspólnej zabawie na basenie czy w trakcie gry w kręgle młodzież przełamywała bariery językowe, uprzedzenia i stereotypy. Okazją do lepszego poznania się był też całodniowy wyjazd do Międzyzdrojów gdzie zwiedziliśmy: Zagrodę Pokazową Żubrów, Gabinet Figur Woskowych, Promenadę Gwiazd, molo. Uczniowie brali udział w zajeciach warsztatowych na terenie Ośrodka w Stanowicach, m.in.: integracji językowyej, tanecznych, sportowych, plastycznych oraz z zakresu programowania. Pobyt, zajęcia oraz wyjazdy zostały dofinansowane ze środków unijnych ProEuropaViadrina, dzięki przychlności grupy strony niemieckiej i R. Schlothauera. Ze strony polskiej organizatorami i priowadzącymi byli: Małgorzata Reks, Edyta Kiełpińska, Anna Rutkowska - Szabla.