Zagadkowa MATEMATYKA - grant w programie mPotęga

Miło nam poinformować, że nasz projekt matematyczny Zagadkowa MATEMATYKA otrzymał grant mFundacji mBank w ramach programu mPotęga. Projekt ma na celu aktywizację uczniów w szerokiej sferze matematyki, ukazując tę dziedzinę, jako źródło nieskończonych inspiracji. Poprzez realizację projektu chcemy zachęcić uczniów do pogłębiania wiedzy matematycznej poprzez zaangażowanie ich w organizację i udział w matematycznych pokojach zagadek. Zapraszamy  też do współpracy rodziców, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i wezmą udział w zagadkach. W matematycznej grze terenowej zostaną wykorzystane naturalne walory krajobrazowe Bogdańca.

Do świata Zagadkowej Matematyki  zapraszamy również uczniów okolicznych szkół i ich nauczycieli. W ramach projektu zostanie zorganizowana gra terenowa dla uczniów, trzy pokoje zagadek matematycznych. Powstanie film dokumentujący działania projektowe oraz opracowanie promujące projekt.

Działania zaplanowane w projekcie zostały wysoko ocenione przez Kapitułę VII edycji programu grantowego, co zaowocowało zaproszeniem nas do zmagań o Nagrodę Publiczności - dodatkowe 5 tys. zł! na działania matematyczne.

Głosować można poprzez stronę konkursu: https://mpotega.pl/glosowanie

Aby móc zagłosować należy zarejestrować się i aktywować konto. Z aktywnego konta należy oddać dwa głosy: jeden na dowolny projekt w kategorii klas 4-6, a drugi na naszą Zagadkową MATEMATYKĘ w kategorii klas 7-8. Głosowanie trwa do 5 lipca. RAZEM możemy WIĘCEJ!

Nauczyciele matematyki: Joanna Żurawska, Anna Rutkowska-Szabla