Nowatorskie zajęcia w świetlicy szkolnej

Dnia 15 listopada 2018 roku w ramach pracy świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pt. ,,Multisensoryczne usprawnianie małych rączek.” zorganizowane przez Lubuskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z niepełnosprawnością. Celem warsztatów było usprawnienie motoryki małej i stymulowanie rozwoju precyzyjnych ruchów dłoni i palców a także dostarczanie zróżnicowanych wrażeń dotykowych.

Zajęcia poprowadziły panie terapeutki, które pokazały dzieciom jak przy pomocy prostych przedmiotów codziennego użytku np. szczypców, nabieraków , wełny, kredek, itp. stymulować rozwój dłoni i palców a przy okazji świetnie się bawić.

Warsztaty były bardzo interesujące, dostarczyły uczniom wiele wrażeń sensorycznych i mnóstwo radości.

Karolina Maciąg-Mazur