,,Pięknie czytam ze słodziakami”- konkurs czytelniczy w świetlicy szkolnej

Dnia 23.10.2018 roku w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu odbył się konkurs czytelniczy pt. ,,Pięknie czytam ze słodziakami”.

Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów- podopiecznych świetlicy z klas I-IV.

Konkurs poprzedziło ćwiczenie grafomotoryczne zatytułowane ,,Ja i moi przyjaciele z różnych stron świata” . Ćwiczenie to nawiązywało do sporządzonego wcześniej przez podopiecznych świetlicy plakatu pt. ,,Słodziaki wyruszają w podróż dookoła świata”. Polegało ono na obrysowaniu figury człowieka nie odrywając ręki od kartki a następnie dorysowaniu figurze cech charakterystycznych dla swojej osoby. Następnie dorysowaniu przyjaciół z różnych stron świata( ludzie, zwierzęta).

Po krótkiej przerwie nastąpiła część właściwa konkursu. Uczestnicy kolejno odczytywali ten sam fragment tekstu z książki Renaty Piątkowskiej pt. ,, Gang Słodziaków”. Jury złożone z trzech osób ( p. Katarzyna Szachowa- przewodnicząca, Zosia Ziółkowska- członek jury, Lena Podyma- członek jury) przyznawało punkty od 1 do 3. Największą liczbę punktów zdobył Borys Rogoziński, na drugim miejscu uplasowała się Adela Dzitko a tuż za nią Eliza Balzer. Zwycięzca otrzymał nagrodę w postaci maskotki-słodziaka, a dwie kolejne osoby otrzymały nagrody pocieszenia w postaci zestawu flamastrów oraz zestawu kredek.

Konkurs wzbudził w uczniach wiele pozytywnych emocji, wszyscy uczestnicy bardzo ochoczo dopingowali i wspierali swoich faworytów. Konkurencja sprawiła dzieciom wiele radości i  przyczyniła się do rozbudzenia w nich chęci częstszego sięgania po książkę . Konkurs poprowadziła wychowawca świetlicy Karolina Maciąg Mazur.

Opracowanie: Karolina Maciąg - Mazur