• witajcie uczniowie
  • PROJEKT 2016/2017

XI Zachodniopomorski Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych

Nasza gimnazjalistka, Oliwia Królikowska, reprezentująca Zespół Szkół w Bogdańcu na XI Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, jaki odbył się 13 stycznia 2017r. w Ińsku, wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii.

Konkurs zgromadził kilkudziesięciu uczestników z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jury oceniało nie tylko dobór repertuaru i poziom uczestników, ale także ich indywidualną interpretację. Gratulujemy Oliwii i życzmy dalszych sukcesów.

di2017.pdf » Dyplom_Ińsko_2017

XXVII Spotkania Grup Jasełkowych i Kolędniczych w Zielonej Górze

XXVII Spotkania Grup Jasełkowych i Kolędniczych w Zielonej Górze odbyły się 26 stycznia 2017 roku. Dla Grupy Teatralnej Katharsis z Gimnazjum im. H. Sienkiewicza zakończyły się sukcesem.

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM W BOGDAŃCU WŚRÓD "SZKÓŁ ODKRYWCÓW TALENTÓW"

W 2011r. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Bogdańcu i Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu otrzymały tytuły „Szkoły Odkrywców Talentów”, nadawane przez MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ.

Nasze szkoły podejmują liczne działania na rzecz ucznia utalentowanego, oferują bogatą ofertę edukacyjną zajęć dodatkowych, rozwijają zdolności uczniów w różnych dziedzinach przedmiotowych oraz rozbudzają ich ambicje: badawcze, społeczne, artystyczne i kulturowe. Rozwijają u dzieci i młodzieży kreatywność, inwencję twórczą oraz ciekawość świata. Podkreślają znaczenie uczenia się z pasją i zainteresowaniem, rozbudzaniem zamiłowania do poszukiwań wewnętrznych wartości tkwiących w młodych ludziach, wspieranych przez kompetentnych prowadzących, kierujących poziomem rozwoju talentu. Wspierają, rozwijają oraz promują uzdolnienia dzieci i młodzieży.

Odkrywanie i rozwijanie zdolności, pasji oraz talentów to ważne zadanie systemu edukacji.

autor: Dorota Fabianowicz (wicedyrektor)