• ..
«   1 2 3    »

Osiągnięcia uczniów

Gratulacje !!!

W grudniu 2013 r. Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił konkurs „Jedz owoce i pij mleko a nagroda niedaleko”. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej. Jego adresatem byli uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa lubuskiego. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W terminie, do dnia 31 stycznia 2014 r. wpłynęło 2 239 prac uczniów z 178 lubuskich szkół.

II miejsce zajęła  Emilia Chmielewska uczennica klasy Va .

Anna Westfahl

15-ta jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej - sukces młodych artystów z naszej szkoły.

25 stycznia 2014 roku w Ściechowie odbyła się 15-ta jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. W tegorocznym przeglądzie kolęd, udział wzięło 59 uczestników, w trzech kategoriach wiekowych. Niezwykle miło nam poinformować, że jury dostrzegło również młodych artystów z naszej szkoły.

W najliczniejszej kategorii klas IV – VI, spośród 26 wokalistów, wyróżniono:

Oliwia Mękarska - wyróżnienie
Klaudia Chwirot – laureat III miejsca

Oliwia Królikowska – laureat I miejsca

Gratulujemy !!!

ds.pdf » dyplom_sciechow_2014

Sukces grupy KATHARSIS w finale wojewódzkim XXIV Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Sulęcinie.

Grupa teatralna KATHARSIS z Zespołu Szkół w Bogdańcu została Laureatem XXIV Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych i otrzymała nagrodę Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Gorzowie Wlkp.

Sukces grupy KATHARSIS w XXIV Powiatowych Spotkaniach Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Witnicy.

Co roku jednym z ważniejszych wydarzeń w naszej szkole jest świąteczne „Spotkanie przy Gałązce Świerku”. Z tej okazji grupa teatralna KATHARSIS z Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu przygotowała i wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym pt. „Nasze Betlejem”. Jak się później okazało nie było to ostatnie, w tym roku szkolnym, doświadczenie sceniczne młodych aktorów. Gimnazjaliści zaprezentowali się także podczas XXII Finału WOŚP w Bogdańcu. Następnym krokiem do kariery naszych uczniów było uczestnictwo w XXIV Powiatowych Spotkaniach Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Witnicy. Jury zdecydowało, że to właśnie grupa KATHARSIS będzie reprezentować powiat gorzowski ziemski w Finale wojewódzkim Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Sulęcinie. Cieszymy się, że nasi uczniowie dzięki swoim talentom i wytrwałości nie dali zatrzymać się na drodze do sławy.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Bogdańca na mapie „Szkół Odkrywców Talentów”.

Rok 2011 ogłoszony jest przez Ministra Edukacji Narodowej, Katarzynę Hall, Rokiem Odkrywania Talentów. Minister Hall wygłosiła również apel do szkół, na terenie kraju, by dzień 21 marca corocznie był dniem talentów - dniem oryginalnego podejścia i inicjatyw na rzecz aktywności rozwijających zdolności poznawcze, artystyczne, czy sportowe.

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM W BOGDAŃCU WŚRÓD "SZKÓŁ ODKRYWCÓW TALENTÓW"

W 2011r. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Bogdańcu i Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu otrzymały tytuły „Szkoły Odkrywców Talentów”, nadawane przez MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ.

PRZYKŁADY DOBRYCH PRAKTYK

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu są w grupie ”Szkół Odkrywców Talentów”. Podejmują liczne działania w zakresie identyfikowania i rozwijania zainteresowań, predyspozycji oraz zdolności uczniów.

Propagowane bogactwo inicjatyw i systemowych rozwiązań w pracy z uczniem zdolnym, indywidualizacja i  różnicowanie treści, współpraca z podmiotami i instytucjami działającymi na rzecz ucznia utalentowanego w różnych dziedzinach przedmiotowych buduje "Szkolny System Wspierania Zdolności i Talentów".

Przegląd działań prezentują formularze dobrych praktyk (formatki załączone poniżej).

autor: Dorota Fabianowicz (wicedyrektor)

formpdf.pdf » FORMATKA SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW - Zespół Szkół w Bogdańcu

SOT1pdf.pdf » FORMATKA SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW - Gimnazjum w Bogdańcu

SOTpdf.pdf » FORMATKA SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW - Szkoła Podstawowa w Bogdańcu

Wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej dla Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Bogdańcu

W dniach 7-8 listopada 2013r., w Warszawie p. Dorota Fabianowicz (wicedyrektor) i p. Katarzyna Buchla (pedagog/doradca zawodowy) uczestniczyły w uroczystej gali wręczenia Szkole Podstawowej w Bogdańcu wyróżnienia nadawanego przez Ministra Edukacji Narodowej, p. Krystynę Szumilas.

SUKCES SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOGDAŃCU

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Bogdańcu od kilku lat należy do sieci Szkół Odkrywców Talentów. Nauczyciele systematycznie angażują w proces edukacyjny działania identyfikujące i rozwijające uzdolnienia, predyspozycje oraz zdolności dzieci i młodzieży.

«   1 2 3    »