STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
zszbogdaniec.edupage.org
«   1 2    »

Dzień Wiosny ze Szkołą w Ruchu

Szkoła w Ruchu tańczy na Dzień Wiosny.

Teledysk HAPPY

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Bogdańcu przygotowali układ choreograficzny i nagrali "teledysk w ruchu"do piosenki "HAPPY" Pharrell Williams. Jest on jednym z wielu efektów wynikających z działań, jakie podjęła szkoła  w ramach akcji Ministra Edukacji Narodowej 'Cwiczyć każdy może".  Nagrany on został przy współpracy p. Aleksandry Olejniczak (opiekuna szkolnego zespołu tanecznego), nauczycieli szkoły i p. Marcina Kluwaka, dziennikarza Radia Gorzów, współpracujacego z telewizją TVN.

DZIEŃ WIOSNY/SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW POŁĄCZONE Z PREZENTACJAMI UCZNIÓW W RUCHU

Dnia 21.03.2014r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Bogdańcu odbył się DZIEŃ WIOSNY/ SZKOLNY DZIEŃ TALENTÓW. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami przygotowali zaplanowane zadania, zaproponowane przez członków Samorządu Uczniowskiego i ich opiekuna p. Monikę Wiącek. 

WYCIECZKA NA BASEN I LODOWISKO

Dnia 14.03.2014r. uczniowie z klas IV, Va i Vb szkoły podstawowej wraz nauczycielami wychowania fizycznego: p. Joanną Pawęską, p. Januszem Mazurczakiem oraz wychowawcą klasy IV - p. Izabelą Jagieło, uczestniczyli w zajęciach na basenie i lodowisku podczas pobytu w Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym „Słowianka” w Gorzowie Wlkp.

 

„Matematyka ruchoma” - nowatorskie zajęcia edukacyjne

Dnia 10.03.2014r.  uczniowie klasy III uczestniczyli w nowatorskich zajęciach edukacyjnych. Korzystając ze słonecznej pogody oraz aktywności fizycznej uczyli się  matematyki "w ruchu". 

PROPAGUJEMY ZDROWY STYL ŻYCIA Kształtujemy prawidłowe nawyki żywieniowe FINAŁ KONKURSU „Jedz owoce i pij mleko, a nagroda niedaleko”

W ramach współpracy z Agencją Rynku Rolnego  Szkoła Podstawowa w Zespole Szkól w Bogdańcu uczestniczy w licznych działaniach, których celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Od lat uczestniczymy w programach „Mleko w szkole” i „Owoce w szkole”. Podejmujemy na terenie szkoły i poza nią różnorodne inicjatywy na rzecz zrównoważonej diety, realizujemy działania o charakterze edukacyjnym,  towarzyszące w/w programom.  

"AKADEMIA CZYSTYCH RĄK. CAREX" JAK MYĆ RĘCE ??? UPEWNIJ SIĘ, CZY ROBISZ TO PRAWIDŁOWO…

  • Zawsze używaj ciepłej, bieżącej wody oraz łagodnego dla skóry, antybakteryjnego mydła.
  • Myj ręce bardzo dokładnie, nie zapominając o nadgarstkach, opuszkach palców i wierzchnich częściach dłoni.
  • Pocieraj ręce o siebie nie krócej niż przez 15 sekund.
  • Starannie opłucz ręce przed wysuszeniem.

AKTYWNOŚĆ RUCHOWA – PRZECIWDZIAŁANIE HIPOKINEZJI (STANOWI BEZCZYNNOŚCI RUCHOWEJ)

      W ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej „Roku szkoły w ruchu” w r. szk. 2013/2014 podczas przerw angażowaliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Bogdańcu do aktywności ruchowej. Ćwiczenia z muzyką w tle, gimnastyka, zajęcia z mini zumby, aerobik-dance to propagowane przez nas  formy aktywności fizycznej, które może uprawiać każdy niezależnie od wieku i kondycji. Cała społeczność szkolna uczestniczy więc w w/w zajęciach zorganizowanych podczas przerw międzylekcyjnych.

AKTYWNIE PODCZAS DNIA BABCI I DZIADKA

Dnia 30.01.2014r. odbył się DZIEŃ BABCI I DZIADKA. 

Spotkanie przebiegało w miłej  atmosferze, wzbogacanej aktywnością ruchową. Nie zabrakło także śpiewu, tańca, wierszy i inscenizacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. 

AKTYWNI TAKŻE ZIMĄ – BOISKO SZKOLNE ZIMĄ „ŻYWE”

 

Przy naszej szkole znajduje się wielofunkcyjne boisko tartanowo-trawiaste. Przykryte „zimowym puchem” bywa często bezużyteczne. W br. szkolnym postanowiliśmy je uaktywnić… Młodzi ludzie pełni energii z entuzjazmem pokonywali wyznaczone konkurencje sportowe, a śnieg stanowił dodatkowe wzmocnienie podejmowanych działań.

«   1 2    »