Wizerunek absolwenta Zespołu Szkół w Bogdańcu

Uczeń kończący naszą szkołę dobrze funkcjonuje w swoim środowisku, w domu i w szkole.

Jest pogodny, ma pozytywny, choć niebezkrytyczny stosunek do otaczającej go rzeczywistości. Posiada umiejętność efektywnego komunikowania, współpracy oraz kontrolowania własnych emocji. Jest świadomy dziedzictwa kulturowego regionu, kraju, Europy, świata. Dba o swoje zdrowie i sprawność fizyczną.

Traktuje zdobywanie wiedzy jako podstawę własnego rozwoju. Nasze działania zmierzają do ukształtowania absolwenta, który niezależnie od indywidualnych cech osobowości, predyspozycji i talentów będzie wyposażony w zespół cech uniwersalnych, warunkujących właściwe funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Absolwent jest:

• świadomym obywatelem kraju, Europy i świata, zna swoje prawa i obowiązki i rzetelnie je wykonuje,
  • człowiekiem, mającym poczucie własnej wartości, godności, szanującym prawa innych;
  • aktywny, ciekawy świata i wiedzy, ma różnorodne zainteresowania,
  • chętny do współpracy i współdziałania;
  • uczciwy, tolerancyjny i odpowiedzialny, odróżniający dobro od zła, kierujący się zasadami moralnymi;
  • wrażliwy na piękno, szanujący dorobek ludzkości w dziedzinie kultury i sztuki, dba o własny rozwój duchowy;
  •  świadomy wartości zdrowotnych i dba kondycję fizyczną, a także stanu środowiska naturalnego;
  • przygotowany do życia w społeczeństwie informacyjno-komunikacyjnym, przestrzegający zasad bezpieczeństwa
    w cyfrowej przestrzeni.