STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
zszbogdaniec.edupage.org
«   1 2    »

Spotkanie młodzieży polsko – niemieckiej w ramach projektu "Święta, święta - radujmy się wspólnie".

W dniu  13.12.2018r. odbyło się spotkanie młodzieży polsko – niemieckiej w ramach projektu "Święta, święta - radujmy się wspólnie".

W projekcie polsko-niemieckim w Szkole Podstawowej w Bogdańcu uczestniczyła grupa młodzieży z Niemiec, ze szkoły Oderbruch-Oberschule z Neutrebbin i z Polski wraz z opiekunami.

Celem  spotkań było wzbogacanie informacji o tradycjach i obyczajach Bożego Narodzenia obu narodów, łamanie barier językowych, podniesienie świadomości kulturowej oraz nawiązanie nowych kontaktów wśród młodzieży polskiej i niemieckiej.

 

"My i sport - zawsze fair play"

W dniu 18.10.2018r. odbył się w Szkole Podstawowej  im. H. Sienkiewicza polsko-niemiecki projekt sportowy: "My i sport - zawsze fair play". Projekt finansowany był przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Uczestnikami projektu byli uczniowie Gimnazjum z Bogdańca oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Neutrebbin z gminy partnerskiej Prötzel. Celem projektu było podniesienie świadomości w zakresie integracji europejskiej oraz integracja młodzieży poprzez wspólną zabawę i gry. Odbyły się zawody piłki siatkowej, piłki nożnej oraz zajęcia integracyjno-rekreacyjne - poznajmy się.. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas. Uczniowie nawiązali nowe kontakty oraz upamiętnili spotkanie na wspólnych zdjęciach. Na zakończenie odbyło się wręczenie dyplomów oraz owoców. Spotkania tego typu poszerzają horyzont młodego Europejczyka z Polski i Niemiec.

„Gałązka Świerku - Boże Narodzenie".

W dniu  14.12.2017 r. odbyło się spotkanie młodzieży polsko – niemieckiej w ramach projektu "Boże Narodzenie - wspólne radosne świętowanie". W projekcie polsko-niemieckim w Szkole Podstawowej w Bogdańcu uczestniczyła grupa młodzieży naszej placówki oraz przedstawiciele z Niemiec - szkoła Oderbruch-Oberschule, a w dniu 15.12.2017 r. przyjechała do nas grupa z Prötzel i razem z naszymi uczniami wzięli udział w warsztatach pt. „Gałązka Świerku - Boże Narodzenie".

ŻYJ ZDROWO I SPORTOWO

wspólne warsztaty polsko – niemieckie w gimnazjum.

W dniu 19.10.2017r. odbył się w Szkole Podstawowej  im. H. Sienkiewicza polsko-niemiecki projekt sportowy pt. : "Żyj zdrowo i sportowo".

"Spotkanie przy Gałązce Świerku"

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt w Zespole Szkół w Bogdańcu zorganizowano "Spotkanie przy Gałązce Świerku", które na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszej placówki i realizowane jest w ramach polsko - niemieckiego projektu. W tym roku odbyło się ono 15 grudnia i przybyli na nie przedstawiciele lokalnych władz, zakładów pracy, placówek oświatowych, zaprzyjaźnionych gmin partnerskich z Polski i Niemiec, proboszczowie parafii w Jeninie i Bogdańcu, mieszkańcy terenu gminy Bogdaniec oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Bogdańcu.

 

Wycieczka do Parlamentu w Poczdamie

13 grudnia uczniowie z Gimnazjum w Bogdańcu wraz z uczniami ze szkoły partnerskiej w Neutrebbin udali się na wycieczkę do Parlamentu w Poczdamie. 

Polsko – niemiecki projekt wymiany młodzieży w ramach PNWM."Jesienne polsko-niemieckie spotkanie: Żyj zdrowo i sportowo".

Dnia 12.10.2016r. odbył się w Zespole Szkół, Gimnazjum im. H. Sienkiewicza polsko-niemiecki projekt sportowy "Jesienne polsko-niemieckie spotkanie: Żyj zdrowo i sportowo". Projekt finansowany był przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży z Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Tradycyjne spotkanie wigilijne „Przy Gałązce Świerku”, połączone z wymianą i spotkaniem tematycznym młodzieży polskiej i niemieckiej w Zespole Szkół w Bogdańcu w grudniu 2015r.

Od lat 80-tych w Zespole Szkół w Bogdańcu organizowane są uroczystości związane ze Świętami Bożego Narodzenia. W grudniu każdego roku dzieci, młodzież, rodzice, władze samorządowe, seniorzy i kombatanci oraz zaproszeni goście ze szkół partnerskich i gmin z Niemiec spotykaj się na wspólnej gminnej wigilii, podczas której wykonywane są tradycyjne polskie i niemieckie kolędy  i pastorałami.

"Zachować pamięć"

W dniach 27.10.-31.10.2015r. uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół w Bogdańcu uczestniczyli wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Reks oraz p. Edytą Kiełpińską w Krzyżowej w polsko-niemieckiej wymianie szkolnej Bogdaniec - Neutrebbin w ramach projektu  pt. "Zachować pamięć".

 

 

 

 

Warsztaty polsko – niemieckie w Zespole Szkół w Bogdańcu

W dniach 18,19 grudnia odbyły się świąteczne warsztaty polsko- niemieckie w ramach dotacji z PNWM z Pro Europa Viadrina.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach tanecznych, wikliniarskich, muzyczno – wokalnych, zdobniczo – plastycznych i integracyjnych. Motywem przewodnim wszystkich warsztatów były tradycje, zwyczaje i różnice obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i w Niemczech.

«   1 2    »