Tradycyjne spotkanie wigilijne „Przy Gałązce Świerku”, połączone z wymianą i spotkaniem tematycznym młodzieży polskiej i niemieckiej w Zespole Szkół w Bogdańcu w grudniu 2015r.

W tym roku uroczystość uświetniło przedstawienie teatralne „A jednak się narodził” w wykonaniu uczniów gimnazjum. Spotkanie popołudniowe poprzedzone jest warsztatami plastyczno - zdobniczymi, muzycznymi , wokalnymi, bębniarskimi i integracyjno – teatralnymi . Dzieci i młodzież z Niemiec swoje prace i zrealizowane działania przedstawiają na wieczornym spotkaniu wigilijnym.  Są także przygotowane  specjalnie na tą okoliczność wigilijne potrawy, kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów.  Uczestnicy razem z księdzem proboszczem dzielą się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia świąteczne.  Świąteczna atmosfera przybliża tradycje bożonarodzeniowe Niemiec i Polski, pozwala poznać zwyczaje i kulturę terenów transgranicznych. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Pro Europa Viadrina  w ramach wymiany młodzieży z PNWM.

Serdeczne podziękowania dla wójta gminy Bogdaniec, sołtysa wsi Bogdaniec,  nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły, Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp. oraz dla mieszkańców gminy Bogdaniec za wspieranie  naszych inicjatyw.

Dyrektor Zespołu Szkół w Bogdańcu Małgorzata Reks