Polsko – niemiecki projekt wymiany młodzieży w ramach PNWM."Jesienne polsko-niemieckie spotkanie: Żyj zdrowo i sportowo".

Polsko – niemiecki projekt wymiany młodzieży w ramach PNWM.

Uczestnikami projektu byli uczniowie Gimnazjum z Bogdańca oraz szkoły z Neutrebbin z gminy partnerskiej Prötzel. Celem projektu było podniesienie świadomości w zakresie integracji europejskiej oraz ugruntowanie przyjaźni młodzieży polskiej i niemieckiej poprzez wspólną zabawę i gry. Młodzież uczestniczyła w zawodach piłki siatkowej oraz piłki nożnej. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas. Uczniowie nawiązali nowe kontakty oraz upamiętnili spotkanie na wspólnych zdjęciach. Na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych upominków, pucharów, nagród oraz dyplomów oraz spotkanie na którym uczestnicy wymieniali swoje doświadczenia z realizowanych wspólnie programów. W ramach projektu został zorganizowany dla uczestników wyjazd do Gorzowa Wlkp. - Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka”. Spotkania tego typu dają wiele możliwości poznawania prywatnych światów innych młodych ludzi, gry, zabawy ruchowe jeszcze bardziej pomagają w zawiązaniu więzi. Uczą jak dążyć do celu, jak zdobywać uznanie oraz pokazują, że współpraca i rywalizacja wymagają wzajemnego szacunku i tolerancji. Poszerzają horyzonty młodego Europejczyka z Polski i Niemiec.

Autor: Małgorzata Reks, Edyta Kiełpińska