Wycieczka do Parlamentu w Poczdamie

13 grudnia uczniowie z Gimnazjum w Bogdańcu wraz z uczniami ze szkoły partnerskiej w Neutrebbin udali się na wycieczkę do Parlamentu w Poczdamie. Na miejscu mogli posłuchać o historii budynku, w którym znajduje się Parlament oraz zwiedzić jego wnętrze, m.in. salę obrad, w której podejmowane są ważne decyzję i uchwalane ustawy dotyczące wszystkich sfer życia obywateli. Uczniowie wzięli udział w dyskusji z panią Simoną Koß, posłanką Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, która przybliżyła funkcjonowanie rządu kraju związkowego Brandenburgia. Następnie wszyscy udali się na stołówkę, by wspólnie zjeść obiad i nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Był czas wolny na podziwianie Jarmarku Bożonarodzeniowego, który ukazał magię zbliżających się świąt. Pierniczki i ozdoby świąteczne przykuwały uwagę każdego z przechodniów. Dodatkowo czas umiliły nam dźwięki kolęd. Nie zabrakło również zdjęć, które robiliśmy na każdym kroku naszej wycieczki. Mimo, że wyruszyliśmy wcześnie rano to każdy wracał do domu zadowolony, pełen nowych wrażeń i doświadczeń.