ŻYJ ZDROWO I SPORTOWO

Projekt finansowany był przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu oraz Polsko – Niemiecką -  Współpracę Młodzieży Euroregion Pro Europa Viadrina. Uczestnikami projektu byli uczniowie gimnazjum w Bogdańcu oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Neutrebbin z gminy partnerskiej Prötzel. Celem projektu było podniesienie świadomości w zakresie integracji europejskiej oraz integracja młodzieży poprzez wspólną zabawę i gry. Odbyły się zawody piłki siatkowej, piłki nożnej oraz warsztaty kulinarne "Zdrowe odżywianie". Uczestnicy świetnie się bawili, miło spędzili czas, zintegrowali się w grupach warsztatowych. Nawiązali nowe kontakty oraz upamiętnili spotkanie na wspólnych zdjęciach. Na zakończenie odbyło się wręczenie dyplomów, nagród  oraz owoców. Spotkania tego typu poszerzają horyzont młodego Europejczyka z Polski i Niemiec oraz pokazują młodemu pokoleniu, że warto nawiązywać kontakty z kolegami i koleżankami z zagranicy.

Opracowanie: E. Kiełpińska, M. Reks

Zdjęcia: A. Rutkowska - Szabla