«   1 2    »

Współpraca Polsko - Niemiecka projekty realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bogdańcu i Zespół Szkół w Bogdańcu

Od 2002 roku szkoła w Bogdańcu razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Radą Rodziców efektywnie współpracuje ze szkołami z Niemiec lub innymi instytucjami realizując ciekawe projekty i spotkania uczniów szkoły z młodzieżą z Niemiec.

Wyjazd do Prötzel - 07.06.2014r.

Prötzel to piękna i malownicza miejscowość położona w Niemczech. Właśnie tam wybrali się uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół w Bogdańcu wraz z opiekunkami p. Edytą Kiełpińską oraz p. Beatą Stankiewicz na Festiwal Muzyczny "Von Bach zu Komitas". Uczniowie spędzili interesujący dzień z wieloma atrakcjami, między innymi robienie bransoletek oraz malowanie wspólne obrazu, który trafi na licytację. Pieniądze uzyskane  z licytacji trafią na potrzeby dzieci chorych na raka.

Grupa taneczna z gimnazjum "Twist" wystąpiła przed publicznością    i otrzymała ogromne brawa. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

UDZIAŁ POLSKICH UCZNIÓW W OBCHODACH ŚWIĘTA SZKOŁY ORAZ DNIA DZIECKA W PRŐTZEL

02. czerwca 2014r 12 uczniów naszej szkoły z klas: IV, Vb i VI SP wzięło udział w niemieckich uroczystościach z okazji Dnia Dziecka i Święta Szkoły w miejscowości Prötzel. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: p. Joanna Pawęska i p. Anna Moleda.

„Spotkanie przy Gałązce Świerku” – wigilijny projekt polsko – niemiecki.

19 - 20 grudnia 2013r. w Zespole Szkół w Bogdańcu w ramach wymiany polsko – niemieckiej PNWM odbyły się dwa projekty, jeden w szkole podstawowej, drugi w gimnazjum.

Mikołajkowy wyjazd do Berlina

6 grudnia 2013 roku odbyła się gimnazjalna wycieczka do Berlina. W programie było zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, w którym uczestnicy podziwiali największy na świecie szkielet brachiozaura, oglądali ekspozycję poświęconą ewolucji, wystawę o kosmosie i układzie słonecznym.

WIECZOREK BOŻONARODZENIOWY W PRŐTZEL

29 listopada 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogdańcu wzięli udział w wieczorku bożonarodzeniowym corocznie organizowanym przez szkołę podstawową w Prötzel.

Na początku wszyscy obecni oglądnęli niemiecki występ związany tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia, następnie Oliwia Mękarska, Klaudia Chwirot oraz Jakub Florczak przedstawili własny program wokalno-instrumentalny. Występy naszych uczniów spotkały się z gromkimi brawami uczestników wieczorku.

Umowa partnerstwa ze szkołą w Prötzel z Niemiec

We wrześniu 2012 roku Szkoła Podstawowa podpisała oficjalnie umowę partnerstwa ze szkołą w Protzel z Niemiec. Wymiana uczniowska trwa już od kilku lat. Spotykamy się na projektach w Niemczech (sportowym, adwentowym z okazji Świąt Bożego Narodzenia) i w Polsce ( „Bożonarodzeniowe Spotkania przy Gałązce Świerku,” sport, zabawa i rekreacja”). Razem z tą gminą organizujemy także wspólne obozy wakacyjne, w których udział bierze młodzież z Niemiec i Polski.  Współpraca ma na celu wzajemne poznanie się, pogłębianie znajomości języka obcego oraz  zainteresowanie obu społeczności kulturą, obyczajami i edukacją. Mamy nadzieję, że zaowocuje w tworzeniu wspólnej, przyjaznej Europy

Spotkanie polskiej i niemieckiej młodzieży podczas finału projektu "LEGO"

15.11.2013 roku kilkunastu uczniów gimnazjum z Zespołu Szkół w Bogdańcu wspólnie z młodzieżą niemiecką, wzięło udział w konkursie FIRST® LEGO® LEAGUE 2013,  będącym kumulacją  długotrwałego projektu niemiecko-polskiego pt. „Lego” w Eberswalde. Nasza drużyna zajęła 16 miejsce na 21 startujących grup. Zadania konkursowe wymagały wielomiesięcznego przygotowania: uczniowie prezentowali przed jury robota zmontowanego z klocków lego, wykonującego kilka dość skomplikowanych zadań.

„Twórcze spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej ”

Wymiana polsko – niemieckia  szkół i gmin partnerskich realizowana przez Zespół Szkół w Bogdańcu.
Zespół Szkół w Bogdańcu od  2002 roku współpracuje ze szkołami z Niemiec: Gesamtschule w Münchebergu, Schule mit dem sonderpädagogischen Förderschwerpunkt "Lernen" w Seelow, Gesamtschule mit gymnasialer Oberstufe w Petershagen/Eggersdorf oraz Grundschule w Prötzel.
 Dzięki wspólnej pracy przy projektach, młodzi ludzie wyzbywają się uprzedzeń, które wynikają często z niewiedzy, poznają język i kulturę sąsiada. Poprzez kontakty z młodzieżą niemiecką uczniowie Zespołu Szkół w Bogdańcu zdobywają doświadczenia, poznając co ich różni, ale też co ich łączy, umożliwiając tym samym wyrobienie osobistego poglądu na inny kraj, uczniowie wykazują też większe umiejętności społeczne i międzykulturowe oraz nabywają silniejszą świadomość własnej tożsamości.

«   1 2    »