«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12    »

Śniadanie daje moc

W dniu 7 listopada nasze przedszkolaki obchodziły ogólnopolską akcję "Śniadanie daje moc"! Osobiście przygotowywali kanapki na śniadanie. Było pysznie, zdrowo i kolorowo.

"Wesoły kram z literami"- innowacja pedagogiczna w grupie "0"

"Wesoły kram z literami" to innowacja pedagogiczna autorstwa wychowawczyni gr "0" - Małgorzaty Bielawskiej. Działania w ramach programu mają na celu wspieranie naturalnej ciekawości, aktywności i samodzielności dzieci, a także kształtowanie tych wiadomości i umiejętności, które są ważne w dalszej edukacji czytelniczej u prgu edukacji szkolnej. Praca w ramach innowacji opiera się na Metodzie Dobrego Startu M.Bogdanowicz, Odimiennej Metodzie Nauki Czytania I.Majchrzak, a także elementach pedagogiki M. Montessorii

zacznik.jpg

"Dzień Kropki" - gr "0"

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku staje się okazją do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Pomysł na to święto został zaczerpnięty z książki dla dzieci Petera H. Reynoldsa "The Dot" ("Kropka"), której główna bohaterka Vashitti dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Dzieci z gr "0" dodatkowo w ten dzień poznały znaczenie kropki w życiu ludzi niewidomych i miały okazję zapisać swoje imię w alfabecie Braila

a.jpg

d.jpg

e.jpg

i.jpg

o.jpg

p.jpg

q.jpg

r.jpg

s.jpg

t.jpg

u.jpg

w.jpg

y.jpg

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 25 października. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość wspólnie rozpoczęły występy dzieci z grupy "Jeżyki" i "Leśne Ludki". Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka maskotką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech! :)

Międzynarodowy Dzień Teatru

W dniu 28.03.2019r. nasze przedszkole świętowało Międzynarodowy Dzień Teatru. Atrakcją dnia było przedstawienie pt." Chory Kotek". W postacie wcieliły się nauczycielki oddziałów przedszkolnych. Najstarsza grupa zaprezentowała bajkę pt." Rzepka". Następną atrakcją dzisiejszego dnia był wspólny taniec "Żabki " oraz "Pszczółki" w wykonaniu wszystkich dzieci.

Zabawy sensoryczne

Dzisiaj odbyły się zajęcia u nas z motoryki małej „ Malowanie „ prze folię bąbelkową i tuptasy po niej ,
balonowe doznania słuchowe i dotykowe , rysowanie w ciemności po ryżu . Działo się na całego u nas!

W krainie Pani muzyki

19 listopada 2018r. odbyła się kolejna audycja muzyczna z cyklu "W Krainie Pani Muzyki", pt. "Kto Ty jesteś? - Polak mały".  Poniżej krótka fotorelacja.

Spotkanie z policjantem

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Adaptacja - moje dziecko idzie do przedszkola!

W związku ze zbliżającym się tygodniem adaptacyjnym w naszej placówce (27-31.08.2018r.) prosimy, aby w pierwszym dniu dzieci przychodziły z rodzicami na około godzinę w celu zapoznania się z obiektem. Od wtorku stopniowo wydłużamy czas pobytu dziecka w przedszkolu bez rodzica

Dogoterapia - czerwiec II

.

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12    »