STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
klasa sportowa o profilu piłki noznej
«   1 2 3 4    »

Certyfikat Lubuskiego Kuratora Oświaty - Szkoła Promująca Zdrowie

Dzień Kobiet na sportowo!

8 marca w Dzień Kobiet odbył się turniej w hali sportowej.  Wyścigi rzędów były  rywalizacją między męskimi drużynami. Na trybunach oczywiście kobiety. Klasy gimnazjum wraz z VII klasą wystawiły drużyny 8- osobowe płci męskiej. Na początek krótka rozgrzewka przy muzyce z zespołem TWIST, potem upragnione zawody. Młodzież bardzo fajnie się bawiła podczas wyścigów rzędów. A to wszystko dla kobiet, które podziwiały z trybun.
Nauczyciele w-f

Światowy dzień walki z AIDS

            1 grudnia obchodziliśmy  Światowy Dzień Walki z AIDS. Świat od kilkudziesięciu lat stoi wobec problemu epidemiologicznego o ogromnej skali, jakim jest choroba AIDS, czyli zespół nabytego upośledzenia odporności, która  wywołana jest  przez wirus HIV. W Polsce jest około 35 tys. osób zarażonych, a ponad połowa o tym nie wie.

            Najskuteczniejszym środkiem zapobiegania zakażeniom wirusem HIV jest profilaktyka i edukacja zdrowotna.

             W naszej szkole na długiej przerwie  działał punkt konsultacyjny w składzie: Natalia Kamińska oraz siostry - Wiktoria i Oliwia Królikowskie. Uczennice rozdawały ulotki zawierające informacje na temat czynników ryzyka, dróg zakażenia oraz możliwości leczenia.

Beata Stankiewicz

Taneczna przerwa -ZUMBA POWER

            W ramach Szkoły Promującej Zdrowie ruszyła taneczna przerwa ZUMBA POWER. W każdy piątek na długiej przerwie o godz. 11.25- 11.45 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bogdańcu tańczy zespół "TWIST". Zapraszamy do wspólnej aktywności fizycznej wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz rodziców!

Beata Stankiewicz

Podsumowanie konkursu CZAS NA ZDROWIE

W roku szkolnym 2016/2017 wzięliśmy udział w konkursie Fundacji Banku Ochrony Środowiska pt. Czas na Zdrowie. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: ROZGRZEWKA i FESTYN ZDROWIA. 

PLAN DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

na rok szkolny 2017/2018. p.docx » Plan działań na rok 201718

Raport roczny: realizacja programu szkoła promująca zdrowie w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Bogdańcu rok szk.: 2016/2017

Wnioski z ewaluacji: rszpzsp.docx » raport_SP

Raport roczny: realizacja programu szkoła promująca zdrowie w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Bogdańcu rok szk.: 2016/2017

Wnioski z ewaluacji:

Wnioski z bieżącego badania wśród pracowników placówki: rszpz.docx » raport_gimazjum

Działania podjęte w Gimnazjum

Po wnikliwej analizie wyników przeprowadzonego badania ( wrzesień 2016r.) wyłoniliśmy następujące kierunki pracy na bieżący rok szkolny:

1. Polepszenie klimatu społecznego szkoły (zapewnienie bezpieczeństwa i pogłębienie więzi społecznych między uczniami, nauczycielami i rodzicami).

2. Dbanie o higienę (szczególnie mycie zębów).

3. Zdrowe odżywianie (zwiększenie ilości warzyw i owoców w codziennej diecie).

4. Ruch- zwiększenie ilości czasu przeznaczonego na aktywność fizyczną. dwg.pdf » działania_w_gimazjum

ROLNICTWO EKOLOGICZNE

Prezentacja na temat rolnictwa ekologicznego przygotowana w ramach konkursu ogólnopolskiego "Czas na Zdrowie" zorganizowanego przez Fundację BOŚ.  zacznik1.pdf » Rolnictwo Ekologiczne

«   1 2 3 4    »