STRONA GŁÓWNA
  • ...
  • szkoła z klasą
  • Przekaż 1% podatku na Szkołę
  • RODO
  • certyfikat
zszbogdaniec.edupage.org
«   1 2 3 4    »

BEZPIECZNI na drodze!

O bezpieczeństwie warto rozmawiać jak najczęściej! Zbliżająca się dłuższa majówka była doskonałą okazją do przypomnienia sobie zasad, dzięki którym będziemy czuć się bezpieczniej na drodze, czy w czasie wypoczynku letniego.

"Klasowe ogródki"

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wiosną chętnie podejmują się nowej roli - opiekunów szkolnych ogródków klasowych. Dzieci siały i sadziły, pielęgnowały posadzone rośliny, podlewały je i dbały, aby niczego im nie zabrakło. 

Wiosenne ogródki klas I-III

Jak ważne w codziennej diecie są warzywa i owoce wiedzą wszystkie dzieci w naszej szkole! Zapraszamy do galerii.

Certyfikat Lubuskiego Kuratora Oświaty - Szkoła Promująca Zdrowie

Dzień Kobiet na sportowo!

8 marca w Dzień Kobiet odbył się turniej w hali sportowej.  Wyścigi rzędów były  rywalizacją między męskimi drużynami. Na trybunach oczywiście kobiety. Klasy gimnazjum wraz z VII klasą wystawiły drużyny 8- osobowe płci męskiej. Na początek krótka rozgrzewka przy muzyce z zespołem TWIST, potem upragnione zawody. Młodzież bardzo fajnie się bawiła podczas wyścigów rzędów. A to wszystko dla kobiet, które podziwiały z trybun.
Nauczyciele w-f

Światowy dzień walki z AIDS

            1 grudnia obchodziliśmy  Światowy Dzień Walki z AIDS. Świat od kilkudziesięciu lat stoi wobec problemu epidemiologicznego o ogromnej skali, jakim jest choroba AIDS, czyli zespół nabytego upośledzenia odporności, która  wywołana jest  przez wirus HIV. W Polsce jest około 35 tys. osób zarażonych, a ponad połowa o tym nie wie.

            Najskuteczniejszym środkiem zapobiegania zakażeniom wirusem HIV jest profilaktyka i edukacja zdrowotna.

             W naszej szkole na długiej przerwie  działał punkt konsultacyjny w składzie: Natalia Kamińska oraz siostry - Wiktoria i Oliwia Królikowskie. Uczennice rozdawały ulotki zawierające informacje na temat czynników ryzyka, dróg zakażenia oraz możliwości leczenia.

Beata Stankiewicz

Taneczna przerwa -ZUMBA POWER

            W ramach Szkoły Promującej Zdrowie ruszyła taneczna przerwa ZUMBA POWER. W każdy piątek na długiej przerwie o godz. 11.25- 11.45 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bogdańcu tańczy zespół "TWIST". Zapraszamy do wspólnej aktywności fizycznej wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz rodziców!

Beata Stankiewicz

Podsumowanie konkursu CZAS NA ZDROWIE

W roku szkolnym 2016/2017 wzięliśmy udział w konkursie Fundacji Banku Ochrony Środowiska pt. Czas na Zdrowie. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: ROZGRZEWKA i FESTYN ZDROWIA. 

PLAN DZIAŁAŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

na rok szkolny 2017/2018. p.docx » Plan działań na rok 201718

Raport roczny: realizacja programu szkoła promująca zdrowie w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Bogdańcu rok szk.: 2016/2017

Wnioski z ewaluacji: rszpzsp.docx » raport_SP

«   1 2 3 4    »