zszbogdaniec.edupage.org
«   1 2 3 4    »

Raport roczny: realizacja programu szkoła promująca zdrowie w Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Bogdańcu rok szk.: 2016/2017

Wnioski z ewaluacji:

Wnioski z bieżącego badania wśród pracowników placówki:

rszpz.docx » raport_gimazjum

Działania podjęte w Gimnazjum

Po wnikliwej analizie wyników przeprowadzonego badania ( wrzesień 2016r.) wyłoniliśmy następujące kierunki pracy na bieżący rok szkolny:

1. Polepszenie klimatu społecznego szkoły (zapewnienie bezpieczeństwa i pogłębienie więzi społecznych między uczniami, nauczycielami i rodzicami).

2. Dbanie o higienę (szczególnie mycie zębów).

3. Zdrowe odżywianie (zwiększenie ilości warzyw i owoców w codziennej diecie).

4. Ruch- zwiększenie ilości czasu przeznaczonego na aktywność fizyczną.

dwg.pdf » działania_w_gimazjum

ROLNICTWO EKOLOGICZNE

Prezentacja na temat rolnictwa ekologicznego przygotowana w ramach konkursu ogólnopolskiego "Czas na Zdrowie" zorganizowanego przez Fundację BOŚ.

zacznik1.pdf » Rolnictwo Ekologiczne

Zajęcia fitness juSTmove dla każdego!

W naszej szkole odbywają się dwa razy w tygodniu zajęcia fitness „juSTmove”. Trenerką jest Pani Sylwia, która z wielkim zaangażowaniem prowadzi zajęcia.  JuSTmove to program treningowy obejmujący zestaw ćwiczeń ogólnorozwojowych skupiający się na wszystkich partiach ciała, dzięki którym poprawisz jędrność i wygląd sylwetki.

Kampania „Rakoobrona” w Gimnazjum

Fundacja Rosa razem z Fundacją Sensoria realizują kolejną edycję kampanii „Rakoobrona”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na profilaktykę nowotworową, czyli badanie i obserwację własnego ciała oraz zmianę stylu życia. Kampania porusza tematykę trzech nowotworów: raka płuc, raka skóry-czerniaka oraz raka szyjki macicy. W przypadku tych nowotworów istnieje skuteczna profilaktyka, a przyczynami zachorowania są nawyki kształtujące się w wieku młodzieńczym np. palenie papierosów, nadmierne opalanie czy zakażenie wirusem HPV.

Deichmann Mini Mistrzostwa Świata 2017

Z przyjemnością informujemy że 15.04.2017 oficjalnie rozpoczęła się kolejna edycja Deichmann Mini Mistrzostwa Świata 2017. Zmagania młodych adeptów piłki nożnej odbywają się podobnie jak w poprzednim roku na boisku piłkarskim przy Zespole Szkół w Bogdańcu.

I BOGDANIECKI BIEG DLA BIAŁO-CZERWONEJ

28 kwietnia 2017 roku odbył się I BOGDANIECKI BIEG DLA BAŁO-CZERWONEJ zorganizowany przez Zespół Szkół w Bogdańcu. Celem Biegu dla Biało-Czerwonej było szczególne uczczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej obchodzonego 2 maja. To obchodzone od 2004 roku święto zasługuje na coraz nowsze inicjatywy i preteksty do zwrócenia uwagi na wielką rolę jaką pełnią nasze barwy narodowe.

Depresja- porozmawiajmy o niej!

Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 była depresja. Dzień ten każdego roku obchodzony jest 7 kwietnia. W szkole (12 kwietnia) odbył się apel  poświęcony zagrożeniom jakie niesie ze sobą depresja. Młodzież obejrzała prezentację multimedialną oraz krótki film. Otrzymała również ulotki informujące o objawach depresji i metodach radzenia sobie z nią. Pani pedagog Katarzyna Buchla udzieliła krótkiej prelekcji.

Depresja - porozmawiajmy o niej!

W piątek 7 kwietnnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) przygotowała z tej okazji kampanię informacyjną dotyczącą depresji pt. Depresja - porozmawiajmy o niej!

Powiatowy Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego

o puchar Starosty Powiatu Gorzowskiego i Wójta Gminy Bogdaniec. Zapraszamy